deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Berlín
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

25 let Tandemu - 25 let ke společné budoucnosti

V rámci “Evropského roku mládeže” ZÚ Berlín ve spolupráci s Česko-německými koordinačními centry výměn mládeže Tandem Plzeň a Regensburg uspořádal pódiovou diskuzi ke 25. výročí jejich existence. Akce byla poslední akcí doprovodného programu českého předsednictví v Radě EU na berlínské ambasádě. 

Obě ředitelky Tandemu Kathrin Freyer-Maldoner a Lucie Tarabová, zástupce České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček a Německého spolkového sdružení mládeže Jochen Rummenhöller a velvyslanec Tomáš Kafka během pódiové diskuze vzpomínali na první setkání česko-německé mládeže v Poličce v roce 1996 za účasti prezidentů Václava Havla a Johannese Raua a založení kanceláři Tandemu v roce 1997 a ocenili přínos Tandemu pro rozvoj česko-německých vztahů a především pro česko-německou občanskou společnost a příhraniční spolupráci a sbližování. Druhé kolo diskuze se věnovalo současným otázkám kooperace mládeže a hodnocení Evropského roku mládeže. 

Na okraj akce byl představen nový projekt spolku Make.org Německo “Mládež společně pro Evropu” – přeshraniční dialog mládeže v česko-bavorském regionu, do kterého by mělo být zapojeno 20 tisíc mladých lidí z obou stran hranice ve věku 15-27 let, výstupem by měly být návrhy na posílení přeshraniční a evropské kooperace, vice na together-europe.make.org.

25 let Tandemu

25 let Tandemu

25 let Tandemu

25 let Tandemu

25 let Tandemu

25 let Tandemu