deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezident Pavel na Pražském hradě jednal s prezidentem Steinmeierem

Prezident Petr Pavel v pondělí dne 29. dubna 2024 na Pražském hradě přijal prezidenta Spolkové republiky Německo Franka-Waltera Steinmeiera. Jednali spolu o spolupráci obou zemí v ekonomické, energetické a bezpečnostní oblasti, ale také o přeshraničních projektech. Oba prezidenti po jednání na Pražském hradě společně zamířili uctít památku obětí střelby na Filozofické fakultě UK k pamětní desce Jana Palacha.  

Do Německa směřuje téměř třetina našeho exportu a Německo je také zároveň třetím největším investorem v České republice. My máme samozřejmě zájem na tom, abychom tyto vztahy dále rozvíjeli, ale abychom se ze subdodavatelské role posunuli více do role partnera a také inovátora. Máme zájem na prohlubování spolupráce nejenom v energetice, ve vědě, výzkumu a vývoji, v digitalizaci, ale také v kybernetické bezpečnosti,” řekl prezident Pavel po jednání. 

Součástí návštěvy německého prezidenta je účast na konferenci „20 let Česka v EU: Vize pro rozšířenou Evropu“, která se uskuteční v úterý 30. dubna dopoledne ve Španělském sále Pražského hradu. Hlavní projevy na konferenci přednesou prezident republiky Petr Pavel a prezident Spolkové republiky Německo Frank-Walter Steinmeier. Na konferenci dále vystoupí například premiér Petr Fiala nebo předseda Senátu Miloš Vystrčil.  

Vyjádření prezidenta republiky na tiskové konferenci zde

foto: Tomáš Fongus

Odbor komunikace KPR

Prezident Steinmeier v Praze

Prezident Steinmeier v Praze

Prezident Steinmeier v Praze

Prezident Steinmeier v Praze

Prezident Steinmeier v Praze

Prezident Steinmeier v Praze