srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: AVE Media
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh Tehnika 2018 - prezentace českých vystavovatelů na velvyslanectví v Bělehradě

V rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie se dne 22. května 2018  v  prostorách Velvyslanectví České republiky v Bělehradě konala prezentace českých vystavovatelů na strojírenském veletrhu Tehnika 2018. Tento veletrh, kterého se české firmy tradičně zúčastňují, se řadí mezi největší oborové veletrhy v rámci celého regionu západního Balkánu.

Na českém velvyslanectví se prezentovaly společnosti ANAJ, AŽD, KOVOSVIT MAS, LOKO TRANS, PROMAN, RENOZA, STROJIMPORT, TAJMAC-ZPS a Strojírenský zkušební ústav se sídlem v Brně. Formou video prezentace byla zastoupena i asociace podniků železničního průmyslu ACRI.

Akci zahájil a moderoval vedoucí obchodního úseku Jiří Král. Zástupci českých firem následně přednesli aktivity svých společností a záměry na srbském trhu. Individuální jednání firem pokračovala v rámci neformálního koktejlu, který na prezentaci bezprostředně navázal.

Koktejl byl tradičně organizován ve spolupráci s firmou AŽD při příležitosti veletrhu Tehnika. Přítomné hosty pozdravil CDA a. i. Pavel Kobližka a Jiří Baťka, ředitel majetkových účastí a spolumajitel firmy. P. Kobližka m. j. poukázal na úspěšné patnáctileté působení společnosti AŽD na srbském trhu a vyjádřil přesvědčení, že představení českých firem pomohlo navázat nové kontakty nebo prohloubit ty stávající. Ředitel Baťka poděkoval ambasádě za podporu, které se aktivitám firmy v Srbsku dostává.

Vystavovatelé hodnotili svoji účast velice pozitivně. Počet návštěvníků prezentace a následného koktejlu (cca 120) potvrdil zájem o spolupráci s českými partnery, jakož i úspěšné a efektivní působení společnosti AŽD na místním trhu. Na základě pozitivních ohlasů z řad českých i místních účastníků se domníváme, že se jednalo o úspěšnou akci, která bude přínosem pro další rozvoj obchodních vztahů a vzájemné spolupráce.

Jiří Král, Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

Galerie


Veletrh Tehnika 2018 / Sajam Tehnika 2018