srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: RC Europe, obchodní park NEST
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká developerská skupina RC Europe silně expanduje v Srbsku

Česká republika získává v Srbsku další významnou pozici jako silný market leader. Společnost RC Europe RSB d.o.o. z holdingu české mateřské firmy RC Europe se sídlem v jihomoravském Vyškově ohlásila otevření již čtvrtého retail parku NEST v Obrenovaci u Bělehradu. První fáze s celkovou prodejní plochou 8,200 m2 bude slavnostně otevřena za účasti starosty města a zástupců českého velvyslanectví ve čtvrtek 27. května 2021. RC Europe zároveň pokračuje na přípravných pracích na druhé fázi developerského projektu s plochou 2,760 m2, kterou plánuje otevřít na konci roku 2022.

Společnost RC Europe působí v Srbsku již sedmým rokem a za dobu své působnosti se jí podařilo realizovat obchodní parky NEST v Kraljevu ve dvou fázích s celkovou prodejní plochou 9,500 m2, retail park v Užici s plochou 6,600 m2 a první fázi ve Vršaci s výměrou 2,900 m2. Na konci roku 2020 úspěšně dokončila společnost RC Europe transakci s další českou skupinou ZFP, které prodala 75% podíl v retail parku v Užici. ZFP se také podílí na financování rozvoje projektů skupiny RC v Srbsku.

Mimořádné úspěchy české firmy v Srbsku potvrzuje i skutečnost, že RC Europe aktuálně připravuje dosud největší srbský retailový projekt, a to na jihu země v Niši o rozměru 12,000 m2.

V rámci další expanze se česká skupina RC Europe bude  bezesporu výrazně profilovat jako klíčový developer na retailovém trhu v Srbsku, přičemž další zakázky by měly být realizovány v úzké kooperaci s hlavními obchodními partnery, jako jsou firmy LIDL Srbija KD, Delhaize, LC Waikiki, NewYorker, JYSK, Deichmann, TAKKO, INTERSPORT, SportVision, Forma Ideale, DM Drogerie, BENU Apoteka a další.

Společnost RC Europe dlouhodobě spolupracuje v rámci svých aktivit s Velvyslanectvím ČR v Bělehradě, které je nápomocno především v rozvíjení vztahů na úrovni jednotlivých municipalit a představitelů veřejné správy.

Zpracoval: Miroslav Čančík, Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

Galerie


Česká developerská skupina RC Europe silně expanduje v Srbsku