česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
IMG_9830a
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR Ing. Milana Hovorky v Pekingu a 8. zasedání Smíšeného ekonomického výboru

Ve dnech 3. – 6. 12. 2008 proběhla návštěva náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR (MPaO) Ing. Milana Hovorky v ČLR. Hlavním cílem bylo konání VIII. zasedání Smíšeného ekonomického výboru (SEV) mezi MPaO a Ministerstvem obchodu ČLR (MOFCOM), kromě bilaterálních vztahů byla však také diskutována otázka nadcházejícího CZ PRES a globální finanční krize.

NM Hovorka byl přijat čínským ministrem obchodu Chen Deming a jeho partnerkou při jednání SEV byla asistentka náměstkyně ministra Qiu Hong.

NM Hovorka byl přijat čínským ministrem obchodu Chen Deming

Delegace dále zavítala do samosprávného města Tianjin a setkala se zde s viceprimátorem města Cui Jindu. Při této příležitosti proběhl podnikatelský seminář na téma obchodně-investiční spolupráce mezi ČR a samosprávným městem Tianjin.

Zasedání SEVproběhlo v přátelské a pracovní atmosféře. Vzájemné vztahy byly zhodnoceny pozitivně a byl potvrzen oboustranný zájem o jejich další rozšiřování a zkvalitňování.

Jednání ve městě Tianjin potvrdilo význam a úlohu spolupráce na regionální úrovni. Podpora konkrétních projektů vytváří potřebné prostředí pro jejich úspěšnou realizaci. V tomto duchu bylo rozhodnuto, že se zainteresované instituce z české strany soustředí na úspěšnou realizaci Národní výstavy v dubnu 2009 ve městě Xi´an v provincii Shaanxi, což by mělo přispět k vytvoření solidní základny pro další působení českých subjektů v severozápadní Číně.

zpět na přehled zpět na aktivity