česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Holistic Solutions s.r.o. a ConWe s.r.o. v Addis Abebě

V pátek 12. srpna 2022 proběhla v hotelu Hilton v Addis Abebě prezentace firem Holistic Solutions s.r.o. a ConWe s.r.o. za prezenční i online účasti zájemců o technologie těmito firmami nabízené. České společnosti prezentovaly systém čištění odpadních vod na přírodní bázi s využitím umělých mokřadů, který byl podpořen v rámci UNDP Challenge Fundu. Ekologicky vyčištěná voda může být následně využita k dalším účelům jako zavlažování, splachování toalet atd. Technologie přispívá rovněž k udržitelnému hospodaření s vodou a ke zlepšení životních podmínek obyvatelstva

Po úvodu prezentace, o který se postaral zástupce Holistic Solutions s.r.o. Jakub Raab, se online připojil ředitel společnosti Jaromír Novák, který připomněl již probíhající projekty ve městě Hawassa. Jaromíra Nováka následoval Ondřej Chaloupka z firmy ConWe s.r.o. se svou podrobnou prezentací, jak systémy čištění odpadních vod s využitím mokřadů fungují. Studie popisující průběh a výsledky projektu je k dispozici na stránkách Holistic Solutions s.r.o.

Systémy čištění odpadních vod na přírodní bázi jsou úspěšné využívány v Evropě a české firmy nabízí tyto systémy v zemích afrického kontinentu, kde kladou důraz na proveditelnost a udržitelnost technologií v místních podmínkách. Nakládání s vodou je v Etiopii stejně jako v dalších afrických zemích velkým tématem a problémem stále více se  prohlubujícím v souvislosti s klimatickou krizí. I proto je udržitelnost rozvoje jednou z hlavních priorit českých subjektů předávajících zkušenosti partnerům přímo v Etiopii a nabízejících česká inovativní řešení na komerční bázi.

Autoři: Jan Kallus, stážista; Pavel Šára, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Addis Abebě

Galerie


Holistic Solutions s.r.o. a ConWe s.r.o.