česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Záhřeb
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vyhlášen tendr na nákup 20 tramvají pro město Záhřeb

Město Záhřeb vyhlásilo veřejnou soutěž na nákup dvaceti nízkopodlažních tramvají pro společnost ZET, d. o. o.  (Zagrebački električni tramvaj), která v chorvatském hlavním městě Záhřebu provozuje tramvajovou síť. Celková hodnota projektu je 49,7 mil. EUR, z čehož 39,8 mil. EUR jsou vlastní náklady na pořízení tramvají a zbývajících 9,9 mil. představuje daň z přidané hodnoty. Financování nákladů je zajištěno z chorvatského „Národního plánu na podporu oživení a odolnosti“. Realizace dodávek  tramvají pro město Záhřeb se předpokládá do konce roku 2025.

Koncem loňského roku byla za přítomnosti starosty města Záhřebu Tomislava Tomaševiće,  místopředsedy vlády a ministra pro moře, dopravu a infrastrukturu Oleg Butkoviće, ředitele Ústřední finanční a smluvní agentury Dragana Jeliće a ředitele ZET  Marka Bogdanoviće podepsána grantová smlouva o přidělení dotace na nákup 20 nízkopodlažních tramvají pro společnost ZET d.o.o.

Jedná se o první fázi modernizace tramvajového subsystému, konečným cílem je obnova dopravného vozového parku s celkem osmdesáti novými nízkopodlažními vozy. Je to největší samostatný projekt z fondů Evropské unie pro město za posledních dvacet let. 

Obnova vozového parku byla v Záhřebu velmi zanedbána, podle starosty města je třeba ji  provádět systematicky a nepřetržitě. Záhřeb jako hlavní město Chorvatska si významné investice zaslouží, zejména do dopravní infrastruktury. Nové tramvaje budou moderní a pohodlné na řízení, přístupné a přizpůsobené pro osoby se zdravotním postižením a sníženou pohyblivostí. Očekává se, že se zvýší i počet cestujících, kteří budou na více využívat veřejnou dopravu namísto osobních automobilů. To bude mít pozitivní dopad na snížení emisí výfukových plynů, snížení emisí hluku a snížení dopravních zácp v centru města.

Čeští zájemci mohou podat svoje nabídky do 6. dubna 2023 a musí postupovat přes oficiální  portál veřejných zakázek Narodne Novine, což je Elektronický bulletin veřejných zakázek Chorvatské republiky / Electronic Public Procurement Bulletin / Elektronički oglasnik javne nabave), e-mail: eojn@nn.

Zjednodušený postup, jak zjistit informace o tendru a registrovat se jako potenciální dodavatel (část informací při registraci je dostupná v angličtině):

1) https://eojn.nn.hr

2) Objave javne nabave (vlevo nahoře)

3) Kliknout na datum (nejnovější)

4) Kliknout na Tražilica (vpravo nahoře)

5) Do tabulky zadat: Naručitelj: Grad Zagreb

6) Zadat číslo tendru CPV 3462100-4 (Tramvajski putnički vagoni), případně datum objave: 27. 2. 2023

7) Najít Tramvajska vozila za ZET, d. o. o.

8) Registrace - až pak může český účastník získat přístup do portálu, kam může všechny požadované dokumenty zaslat (Prijava korisnika).

Důležité kontakty:

Mrs. Jelena Peršinec, vedoucí oddělení přípravy veřejných zakázek města Záhřeb, e-mail: jelenapersinec@zagreb.hr, tel.: +385 650 6550

Portál Narodne Novine, https://eojn.nn.hr, e-mail: eojn@nn.hr

(Elektronický bulletin veřejných zakázek Chorvatské republiky / Electronic Public Procurement Bulletin / Elektronički oglasnik javne nabave.

 

Josef Dvořáček, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Záhřebu