česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Záhřeb
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Phonexia Brno vytváří partnerství v Chorvatsku

Velvyslanectví ČR v Záhřebu realizovalo úspěšnou Akci Mimo PROPED v oblasti softwarových řešení pro hlasovou biometrii. Brněnská  společnost Phonexia, a. s.  se na základě doporučení velvyslanectví dne 9. dubna 2024 účastnila specializované mezinárodní konference DataFocus, která se konala zde v Záhřebu a kterou organizovala  společnost INSig2, d.o.o. Následující den 10. dubna 2024 velvyslanectví připravilo pro firmu Phonexia prezentační akce, kterých se zúčastnili chorvatský partneři ze společnosti INsig2, Forenzního testovacího centra „Ivan Vučetić“ a akademikcé a výzkumné sítě CARNET.
 

Phonexia Brno, a. s. se specializuje na velmi zajímavou oblast digitální forenziky. Jimi vyvinuté špičkové technologie umožnují identifikaci mluvčího pomoci hlasové biometrie, na základě toho je možné určit např. pohlaví, jazyk člověka a přepis řečí do textu.

V rámci Projektů na podporu ekonomické a vědecké diplomacie (Akce Mimo PROPED) velvyslanectví ČR v Chorvatsku následně připravilo networkingové schůzky, kterých se účastnil i velvyslanec ČR v Záhřebu Milan Hovorka a ekonomický diplomat Josef Dvoraček. Softwarová řešení byla představena  partnerům ze společnosti INSig2 , Forenzního testovacího centra „Ivan Vučetić“, což je samostatná jednotka Ministerstva vnitra Chorvatské republiky, která v Záhřebu působí již od roku 1953 a akademické a výzkumné síti CARNET.

Velmi zajímavé a přínosné jednání bylo především se Sunčicou Kuzmić, přední chorvatskou odbornicí na forenzní vědy a digitální záznamy z Forenzního testovacího centra „Ivana Vučetić“, s Edinou Mukić, obchodní manžerkou společnosti Insig2 d.o.o. a s Hrvoje Puljitz, ředitelem chorvatské akademické a výzkumné sítě CARNET.

 

Josef Dvořáček, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Záhřebu

 

Galerie


Phonexia Brno