česky  հայերեն  english 

rozšířené vyhledávání

Česká republika je v Arménii přítomna od roku 2012

V květnu roku 2015 zahájil zastupitelský úřad svou činnost v nových samostatných prostorách, nově včetně vízového úseku. Značně se rozšířilo pole působnosti úřadu a rozsah služeb poskytovaných zejména v konzulární oblasti.

 

Vítejte na webové stránce Velvyslanectví České republiky v Jerevanu.

Velvyslanectví vzniklo v květnu 2012 na základě dohody v rámci Visegrádské skupiny o poskytování podmínek pro činnost zastupitelských úřadů v zemích, kde jedna z členských zemí má k dispozici prostory, které může nabídnout ostatním členským zemím v daném státě dosud nepřítomným. Úřad v Jerevanu, který se nacházel v budově Velvyslanectví Polské republiky, byl první tohoto druhu v české zahraniční službě.

V průběhu existence velvyslanectví se stalo zřejmým, že rozvoj vzájemných vztahů ČR s Arménií si zaslouží další podporu rozšířením zastupitelského úřadu, jeho personálním posílením a přestěhováním do samostatných prostor. Od května 2015 tak ZÚ působí na Sacharovově náměstí v samém centru Jerevanu. Prvním velvyslancem ČR v Arménii byl v letech 2015-19 PhDr. Petr Mikyska, který ukončil své vyslání 26. 4. 2019. Druhým velvyslancem ČR v Arménii byl v letech 2019-22 JUDr. Bedřich Kopecký, který ukončil své vyslání 12. 12. 2022.

Od května 2015 je otevřen konzulární úsek, který poskytuje běžné konzulární a vízové služby českým i arménským zájemcům.

Prioritami velvyslanectví jsou rozvoj politických a ekonomických vztahů s Arménií včetně podpory českých firem na arménském trhu, konzulární činnost, rozvoj kulturních, školských a vědeckých styků mezi oběma zeměmi.

Věříme, že na těchto stránkách naleznete všechny potřebné informace. Rychlá oznámení, zajímavosti, postřehy či naše komentáře najdete též na profilu velvyslanectví na facebooku - viz ikonka facebooku vlevo. Pokud něco důležitého i přesto postrádáte, můžete nás na to upozornit na e-mailové adrese yerevan@embassy.mzv.cz.

O nás

Velvyslanectví ČR v Jerevanu vykonává diplomatickou a konzulární činnost pro Arménskou republiku. Prosazuje zájmy ČR v Arménské republice převážně v oblasti bilaterálních vztahů, a to v politických, obchodně-ekonomických, vědeckých, vzdělávacích… více ►

Stáže na velvyslanectví

Informace pro zájemce o stáž na velvyslanectví České republiky v Jerevanu. více ►

Zpracování a ochrana osobních údajů na MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí ČR při plnění svých úkolů zpracovává a chrání osobní údaje v souladu s jeho povinnostmi vyplývajícími z platných právních předpisů týkajících se zpracování a ochrany osobních údajů. více ►

Dlouhodobé priority velvyslanectví v Jerevanu