монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: @DEU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání cen vítězům úspěšného projektu v rámci iniciativy “Transition programme”

Dne 28. 12. 2021 se uskutečnilo slavnostní předání ocenění představitelům pěti týmů mládežnických nevládních organizací za aktivní účast v projektu „All for Youth, Youth for All“ v Mongolsku. Během slavnostního aktu zorganizovaného na delegaci Evropské unie v Ulánbátaru, který  zahájil jménem českého velvyslanectví CDA a. i. Ing. Josef Kostiha, byly předány ceny zástupcům vítězných organizací.

Iniciativa „All for Youth, Youth for All“ je 4-letý projekt (1/2020 – 12/2023) společně realizovaný Charitou ČR, Mongolskou radou mládeže (Mongolian Youth Council) a Centrem pro výchovu k občanství (Center for Citizenship Education) v pěti cílových destinacích Mongolska. Na spolufinancování se podílí Evropská unie, dále „Transition programme“ Ministerstva zahraničních věcí ČR a fondy Asia Foundation, Canada Fund a Australian Volunteers Programme.

Z prostředků „Transition programme“ bylo v roce 2021 spolufinancováno vícero různých aktivit. Mezi nimi partnerská organizace „Mongolská rada mládeže“ uspořádala soutěž s názvem „Využití virtuální reality“. Organizační tým obdržel řadu projektů od mládežnických nevládních organizací, ze kterých porota ocenila pět nejlepších návrhů. Zástupci 5 vybraných organizací poté získali jako ocenění elektronické přístroje „virtuální realita“. Sady „virtuální reality“ lze použít jako technickou pomoc a nástroj „učení se praxí“ pro vybraná, společensky prospěšná konkrétní témata.

Využití předaných elektronických souprav „virtuální reality“ přispěje k posílení solidarity a partnerství mládežnických nevládních organizací a poskytne jim příležitost rozvíjet nové dovednosti. Předání se vedle zástupců zmíněných organizací zúčastnila vedoucí „Charitas CZ“ v Mongolsku pí Jana Žilková a za EU attaché Paula Vestlund. Po předání cen informovali zástupci mládežnických organizací o plánech využití elektronických sad a o tom, kde budou sady virtuální reality používány. Realizovaný projekt završený předáním cen byl úspěšnou ukázkou pozitivního využití prostředků rozvojových fondů v Mongolsku.

Ing. Josef Kostiha, Chargé d´Affaires, a. i.

Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru, 29. 12. 2021

Galerie


Předání cen vítězům úspěšného projektu v rámci iniciativy “Transition programme”