монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-mongolské vztahy posilují: ministryně zahraničí poprvé na pracovní návštěvě Česka

Mongolská ministryně zahraničí B. Battsetseg ve dnech 11. a 12. května uskutečnila úspěšnou pracovní návštěvu České republiky, kde se setkala s nejvyššími představiteli české vlády.

Vedle svého protějška, ministra zahraničních věcí ČR Jana Lipavského, se také setkala s vicepremiérem a ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou, kterému poděkovala za úspěšnou realizaci nedávno podepsané Smlouva o sociálním zabezpečení mezi Mongolskem a Českou republikou, která umožňuje občanům obou zemí vypočítat důchod z příspěvků platných na obě strany. Tato smlouva je významná pro více než 12 000 mongolských občanů žijících a pracujících v České republice.
Při setkání s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Sikelou byla jednomyslná shoda obou stran na rozšíření spolupráce v oblastech těžby, stavebnictví, infrastruktury a zemědělství.
Potvrzení mimořádně přátelských vztahů mezi oběma zeměmi, které mají více než 70letou historii, dokládá skutečnost, že paní ministryně byla přijata i druhým nejvyšším činitelem České republiky - předsedou Senátu Milošem Vystrčilem. Ale i zástupci akademické sféry mimo jiné rektorkou Univerzity Karlovy a ředitelem Národního muzea.