česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU Tunis
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příspěvek České republiky 10 milionů korun Světovému potravinovému programu OSN pro Libyi.

(Archivní článek, platnost skončena 10.06.2024 / 17:45.)

Na velvyslanectví České republiky v Tunisu byla podepsána za účasti představitelů obou stran dohoda o poskytnutí daru 10 milonů korun ve prospěch Světového potravinového programu Organizace spojených národů pro Libyi.
 

Podpis dohody o poskytnutí daru ve výši 10 milionů korun Ministerstvem vnitra České republiky ve prospěch Světového potravinového programu Organizace spojených národů pro Libyi se uskutečnil dne 16. Listopadu 2020 na půdě velvyslanectví České republiky v Tunisu za účasti velvyslance Mgr. Jana Vyčítala, zastupujícího Ministerstvo vnitra České republiky a pana Samera Abdeljabela, ředitele programu pro Libyi a paní Rawad Halabi, jeho náměstkyně. Cílem poskytnutí daru je podpořit libyjské vysídlence, migranty a uprchlíky na jihu Libye a prostřednictvím implementace Světového potravinového programu (WFP UN) posílit jejich odolnost a podpořit rozvoj zemědělství.    

Česká republika je hrdá na to, že přispěla Světovému potravinovému programu OSN, nositeli Nobelovy ceny míru 2020, na podporu jeho aktivit.