english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dopis generálního konzula Petra Buriánka k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky proběhnou na zastupitelských úřadech v Kanadě již ve dnech 7. a 8. října 2021.
Je to z důvodu časového posunu o jeden den dříve než v České republice.
Do 29. 8. 2021  je zapotřebí uzavřít zvláštní seznamy voličů, které jsou vedeny na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí

Dámy a pánové, milí spoluobčané.

Dovolte mi, abych vyzval všechny z vás, kteří v době voleb budete v Kanadě, kteří můžete a chcete volit ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republice, abyste si ověřili, zda jste zapsáni na zvláštním seznamu voličů. Pokud ne, tak jedním z míst, kde toto můžete učinit, je Generální konzulát České republiky v Torontu. Zápis do zvláštního seznamu voličů je ovšem třeba provést nejpozději do 29. 8. 2021.

Vzhledem k tomu, že nebyl schválen volební zákon, který by umožnil volit korespondenčně, rád bych věřil, že tomu tak bude letos naposledy, je nutno volit osobně. V zahraničí to znamená na jednom ze zastupitelských úřadů České republiky. V Kanadě jsou tyto úřady dva. Zde v Torontu to je Generální konzulát ČR na 2 Bloor Street West, a dále v Ottawě to je Velvyslanectví ČR.

Pro všechny z nás, kteří jsme v době voleb občany České republiky, a kteří chceme a budeme volit v Kanadě, je zapotřebí již nyní učinit první krok. V tuto chvíli je důležité si ověřit, zda jsme zapsání ve zvláštním seznamu voličů, který je v našem případě uložen na Generálním konzulátu ČR. Pokud nebudeme v tomto seznamu zapsáni nebo nebudeme mít ve dnech, kdy proběhnou volby, u sebe voličský průkaz, který se ovšem vydává osobně v České republice v místě bydliště, nemohli bychom se voleb zúčastnit. Řada z vás, kteří žijete v Kanadě delší dobu a chodíte volit, jste v seznamech zapsáni z minulosti.

Ti z nás, kteří v seznamu zapsáni dosud nebyli a budou chtít u nás volit, tak musí učinit osobní návštěvou na Generálním konzulátu České republiky V Torontu, a to nejpozději do 29. 8. 2021. Další možností je poslat písemnou žádost o zapsání, ovšem doprovozenou ověřenými kopiemi příslušených dokumentů, nebo se nechat zapsat prostřednictvím jednoho z honorárních konzulátů České republiky na území Kanady.

Podrobnější informace naleznete na naší webové stránce zde, nebo se na náš úřad můžete obrátit prostřednictvím emailu nebo telefonu. 

Děkuji Vám a prosím všechny ty, kterým to situace a čas umožní, aby možnosti volby využili.

S pozdravem a přáním hezkého zbytku léta

Petr Buriánek

Generální konzul České republiky

Toronto