česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt PROPED podpořil setkání českých inovativních firem se zástupci tchajwanských fondů

Dne 13. dubna 2023 proběhlo na Ministerstvu zahraničních věcí v Praze setkání českých inovativních firem se zástupci tchajwanských fondů. Informace o svém zaměření a novinky z působení fondů na českém/evropském trhu představili zástupci Investičního fondu pro střední a východní Evropu a Úvěrového fondu pro střední a východní Evropu

Investiční technologické fórum mezi ČR a Tchaj-wanem umožnilo navázání osobních a trvalejších vazeb  mezi českými subjekty a tchajwanskými partnery s přístupem k zajímavým kapitálovým zdrojům. V rámci jednotlivých prezentací českých projektů se tchajwanská strana seznámila s pokročilostí českého inovativního prostředí. Zástupci českých projektů pak měli příležitost individuálně hovořit s tchajwanskými fondy a projednat možnosti budoucí spolupráce. Tchajwanské fondy nenabízely pouze kapitál, ale i zkušenosti s komercionalizací inovací, se vstupem na tchajwanský, ale i americký trh.

Na Fórum byly pozvány firmy/týmy z nejinovativnějších odvětvích, jako jsou biotechnologie, letecký a vesmírný průmysl, informační a komunikační technologie, cirkulární ekonomika. V úvodu byli účastníci přivítáni náměstkem ministra zahraničních věcí panem Jiřím Kozákem a vedoucím Tchaj-pejské ekonomické a kulturní kanceláře v Praze, p. Liang-Ruey Ke. Fórum bylo podpořeno z prostředků PROPED (Projekty ekonomické diplomacie).

Věříme, že zprostředkováním setkání tohoto typu zvyšujeme počet příležitostí, které se mohou přetavit do podoby praktické hospodářské a vědecké spolupráce v inovativních odvětvích, ve kterých jsou ČR a Tchaj-wan přirozenými partnery.

Autorka: Kateřina Heinischová, vedoucí obchodního a ekonomického úseku, Česká ekonomická a kulturní kancelář v Tchaj-peji