česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU Santiago/Embajada Santiago
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpis dohody o předání humanitární pomoci a realizaci rekonstrukčního projektu po požárech v regionu Valparaíso

Dne 4. července 2024 byly slavnostně podepsány dokumenty o předání humanitární pomoci k realizaci rekonstrukčního projektu ve Viña del Mar na základě finančního daru ČR určeného ke zmírnění následků ničivých požárů v dané oblasti v únoru 2024.

V budově ministerstva financí Chile se uskutečnil slavnostní podpis a výměna dopisů mezi velvyslancem P. Bechným a náměstkyní ministra financí  H. Berner o poskytnutí humanitární pomoci ČR a realizaci rekonstrukčního projektu po letošních požárech v regionu Valparaíso, které způsobily rozsáhlé materiální škody, a při kterých zemřelo více jak 135 osob.

ČR rozhodla ještě v době požárů o poskytnutí humanitární pomoci Chile ve výši 2 mil. Kč na odstranění následků této přírodní katastrofy. Poskytnutí pomoci oznámil ministr průmyslu a obchodu J. Síkela, který na začátku března 2024 navštívil Chile.

Z portfolia Fondu obnovy MF Chile byl vybrán vhodný rekonstrikční projekt, který bude znamenat celkovou opravu a přestavbu zničených veřejných prostor náměstí Villa Independencia v okrajové části města Viña del Mar. Dokončení rekonstrukce je plánováno nejpozději do konce února 2026.

Slavnostního podpisu dokumentů se zúčastnili mj. také zástupci MZV Chile včetně ředitele odboru Evropy F. Gormaze a designovaného velvyslance Chile v ČR V. Abujatuma.

 

Velvyslanec s náměstkyní ministra financí H. Berner

Velvyslanec s náměstkyní ministra financí H. Berner

Podpis dohody o realizaci rekonstrukčního projektu

Podpis dohody o realizaci rekonstrukčního projektu

Společná fotografie

Společná fotografie