česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úmrtí bývalého ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga

(Archivní článek, platnost skončena 01.01.2024.)

Velvyslanectví České republiky v Santiagu s lítostí oznamuje, že dne 11. listopadu 2023 zemřel bývalý místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky, pan Karel Schwarzenberg.

Karel Schwanzerberg byl tím, kdo jasně ukazoval, co znamená být součástí Západu. Byl dvakrát ministrem zahraničních věcí České republiky. O svou vlast se zasazoval celý život. Usiloval o prosazování svobody a demokracie i postavení Česka v Evropě a ve světě. Věděl, jak zásadní je pro Česko mít dobré vztahy se sousedy a se spojenci v rámci NATO a Evropská unie. Stavěl se proti despociím, které ohrožují naši svobodu. Byl si vědom toho, jak důležité je podporovat lidská práva a zasazovat se za ty, kterým jsou upírána.

Tím vším inspiroval nejméně dvě generace českých diplomatů a spolu s jeho nekonečnou laskavostí, nadhledem, elegancí a smyslem pro humor s námi bude Karel Schwarzenberg i dál. 

Čest jeho památce!

V této souvislosti si Velvyslanectví České republiky v Santiagu dovoluje informovat, že kondolence je možné zasílat do speciální virtuální kondolenční knihy zřízené na e-mailové  schránce kondolence@mzv.cz.

Rodině a pozůstalým Karla Schwarzenberga vyjadřujeme upřímnou soustrast.