česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Santiago de Chile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přednáška o České republice a jejím vzdělávacím systému pro žáky základní školy Česká republika proběhla dne 13. září 2023 ve městě Peňaflor nedaleko Santiaga de Chile

Žáci 3. a 4. tříd základní školy s názvem Česká republika ve městě Peňaflor nedaleko Santiaga de Chile měli dne 13. září 2023 možnost seznámit se se základními údaji o České republice a jejím vzdělávacím systému. Během přednášky, kterou pro připravila manželka velvyslance Martina Bechná v doprovodu I. tajemnice velvyslanectví Dity Kubíkové a místopředsedkyně krajanského spolku Círculo Chileno Checo Lenky Šopikové, měly děti možnost dozvědět  se základní fakta o České republice, ale také to, jak probíhá výuka na českých základních školách, jaké se tam vyučují předměty, jak vypadá mimoškolní činnost českých dětí nebo jakým sportům se české děti rády věnují.
 

Přednáška byla připravena velvyslanectvím České republiky v Santiago de Chile v rámci programu Ministerstva zahraničních věcí České republiky za účelem šíření povědomí o České republice a její  kultuře v zahraničí. Malí školáci se aktivně zajímali o zemi, po které nese jejich škola název, a byli zvědaví zejména na to, co se na českých základních školách vyučuje, čím žijí jejich vrstevníci ve vzdálené zemi střední Evropy, nebo čím se zabývají v zájmových kroužcích a jaké sporty mají české děti nejraději. V rámci přednášky děti obdržely drobné upomínkové předměty z České republiky a shlédly krátký film o životě v České republice. Do školní knihovny věnovalo velvyslanectví čtyři knížky českých pohádek a pražských pověstí ve španělštině. Se základní školou s názvem Česká republika ve městě Peñaflor založeném v roce 1939 průkopníky závodu Tomáše Bati udržuje české velvyslanectví dlouhodobě úzké kontakty stejně jako český krajanský spolek Círculo Chileno Checo.

 

Přednáška o ČR v základní škole Peňaflor

Přednáška o ČR v základní škole Peňaflor