česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: DEU Santiago de Chile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Filmový cyklus s názvem „Vzpomínky na 50 let: Diplomacie a solidarita s Chile“ uvede dne 6. července 2023 pozoruhodný dokumentární film „Edita“ chilské režisérky českého původu Pamely Pollak

V návaznosti na Festival evropského filmu 2023 uvádí Delegace Evropské unie v Santiagu de Chile ve dnech 5. až 9. července 2023 jako připomínku vojenského puče v Chile cyklus dokumentárních filmů s názvem „Vzpomínky na 50 let: Diplomacie a solidarita s Chile“.
 

Série dokumentárních filmů evropských zemí připomene v chilské Národní kinotéce, která se nachází pod prezidentským palácem La  Moneda, silná a dojemná svědectví těch, kteří prožili vojenský převrat i diktaturu a kteří pak našli útočiště a ochranu na evropském kontinentu. Cyklus dokumentů zdůrazňuje význam diplomacie a mezinárodní solidarity v době krize a je také pozvánkou k udržování historické paměti a přemýšlení o těchto minulých událostech. Veškeré informace k cyklu dokumentárních filmů „Vzpomínky na 50 let: Diplomacie a solidarita s Chile“ stejně jako k dalším aktivitám připomínajícím výročí vojenského puče v Chile z 11. září 1973 lze dohledat na webových stránkách https://50.cl/.

Za Českou republiku byl do filmového cyklu zařazen pozoruhodný dokument „Edita“ z roku 2022 chilské režisérky s českými kořeny Pamely Pollak, který bude možné shlédnout v Národní kinotéce v Santiagu de Chile dne 6. července 2023 od 18.00 hod.

Vstup je zdarma.