italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: European University Institute
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Kohout se zúčastnil konference "The State of the Union"

Dne 5. května se velvyslanec Jan Kohout zúčastnil každoroční konference pořádané Evropským univerzitním institutem pod názvem „The State of the Union“. Konference se konala ve dnech 4. – 5. května již po třinácté a tradičně se věnovala otázkám spojeným s budoucností Evropské unie – tentokrát zněl její podtitul: „Budování Evropy v dobách nejistoty“.

Sídlo Evropského univerzitního institutu ve Fiesole u Florencie se stalo dějištěm prvního dne programu konference. Na slavnostním zahájení vystoupil jako čestný host místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Itálie Antonio Tajani. Dvoudenní program zaplnilo 20 diskusních panelů s více než 100 vystupujícími ze 40 zemí. Na téma podpory technologických firem v EU diskutovala během prvního dne místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová.

Velvyslanec Jan Kohout přijal pozvání k účasti na programu druhého dne konference, kdy se místem konání stalo centrum Florencie – Palazzo Vecchio. O budoucnosti Evropské unie diskutovala v sálech středověkého paláce celá řada významných hostů, mimo jiné vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředseda Evropské komise Josep Borrell, evropský komisař pro hospodářství Paolo Gentiloni nebo ministři zahraničních věcí Rakouska, Slovenska a Švédska – aktuálně předsednické země EU.

Galerie


Velvyslanec Kohout se zúčastnil konference "State of the Union"