english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ocenění vítězů 51. ročníku a předání čestných uznání v předkole 52. ročníku MDVV Lidice

Čtvrtek 8.2. 2024 patřil na ZÚ Riga mladým lotyšským umělcům. Na městkém úřadě Riga – Latgale se uskutečnilo ocenění vítězů 51. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže „LIDICE 2023“. Při té příležitosti byl také prezentován 52. ročník soutěže, tentokrát na téma “KARAVANA”

Pro 51. ročník mezinárodní dětské výtvarné soutěže „LIDICE” bylo navrženo téma „TANEC“. Loni bylo z Lotyšska do ČR zasláno 538 prací, ze kterých bylo oceněno 50 autorů, z nichž 11 získalo nejvyšší hodnocení soutěžní medaile „Lidická růže“. Ostatní získali Čestné uznání. Ocenění předávala zástupkyně velvyslance ZÚ Riga paní PhDr. Veronika Sidó, MBA.

Do únorového předkola, které organizuje Centrum pro obsah státního vzdělávání v Lotyšsku, 52. ročníku na téma KARAVANA bylo zasláno přes 1000 uměleckých děl. Z nich bylo Centrem vybráno celkem 123 prací, které budou zaslány do České republiky a budou soutěžit ve finále s dětskými pracemi z celého světa.

ZÚ Riga měla možnost z těchto děl vybrat 15, kterým byl udělen diplom sympatie velvyslanectví s drobnými cenami.

MDVV Lidice (https://www.mdvv-lidice.cz/) je výstava–soutěž pro děti od 4 do 16 let pro všechny typy škol a organizací, které pracují s dětmi – mateřské školy, základní školy, základní umělecké školy, speciální školy, střediska volného času dětí a mládeže, domy dětí, víceletá gymnázia a ostatní střední školy. Zúčastnit se mohou i jednotlivci. Odborná porota, složená z učitelů výtvarné výchovy a výtvarníků, vybírá pro expozici přibližně 1 400 prací, oceněným pracím je uděleno Čestné uznání a nejlepším pracím medaile Lidická růže.

Velvyslanectví České republiky v Lotyšsku děkuje všem partnerům, podílejícím se na organizaci této výstavy v Lotyšsku, a přeje všem účastníkům soutěže hodně zdraví a mnoho úspěchů v jejich další umělecké činnosti!

 

Lidice 2024

Lidice 2024

Lidice 2024

Lidice 2024

Lidice 2024

Lidice 2024

Lidice 2024

Lidice 2024

Lidice 2024

Lidice 2024