česky  english 

rozšířené vyhledávání

Visegrádský dům v Kapském Městě

Visegrádský dům v Kapském Městě je pilotním projektem spolupráce České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska mimo evropský kontinent. V současné době není s ohledem na stav budovy využíván, k plné obnově aktivit dojde ve Visegrádkém domě po plánovaných stavebních úpravách v r. 2024.

K otevření Visegrádského domu došlo během oficiálního jednání tehdejší první náměstkyně MZV Heleny Bambasové v březnu 2010. Slavnosti se účastnili velvyslanci všech čtyř zemí akreditovaní v Jihoafrické republice.

Společné foto velvyslanců zemí V4 a první náměstkyně ministra zahraničních věcí paní Heleny Bambasové

Visegrádský dům slouží především občanům dotčených zemí v rozličných konzulárních otázkách, nicméně jeho využití je širší. Pořádají se zde různá kulturní vystoupení, prezentační akce zaměřené na rozvoj obchodu atd.

 

Společné foto paní náměstkyně Heleny Bambasové a velvyslanců zemí V4 Označení budovy Visegrádského domu v Kapském Městě Podpis smlouvy

 

www.visegradgroup.eu

Velvyslanectví ČR v Pretorii zajišťuje pravidelné konzulární dny v Kapském Městě. Konají se ve Visegrádském domě (budova bývalého Generálního konzulátu ČR), Fleetwood Avenue 2, Claremont.

Termín konání konzulárních dní je zvěřejňován na webu velvyslanectví. Pro vyřízení žádostí je nutné si předem sjednat schůzku prostřednictvím emailu velvyslanectví pretoria.consulate@mzv.gov.cz.

Ve Visegrádském domě nelze podat žádost o vízum.