česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pretorii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

JAR: Prezentace českých zbrojařů v rámci Czechia Shooting Day 2024

Kvalitní produkty a renomé českých výrobců zbraní a střeliva prezentovaných v rámci již tradičního střeleckého dne zaujaly přibližně stovku hostů z řad ozbrojených složek, policie, bezpečnostních agentur či vojenských přidělenců v regionu jižní Afriky. Účastníci měli v průběhu dne na pěti různých střelnicích příležitost důkladně otestovat širokou škálu českých produktů a současně prověřit své střelecké dovednosti v rámci bodované soutěže. Akce byla ze strany participantů hodnocena velmi kladně a poskytla tak skvělé zviditelnění zastoupeným českým výrobcům.

V pořadí již třetí střelecký den na podporu českých výrobců zbraní a střeliva se uskutečnil dne 23. března 2023 v prostorách vojenské střelnice Eeufees v Pretorii. Mezi participující české společnosti CZUB, kterou v JAR reprezentuje společnost Formalito, a dále pak Czech Small Arms, s.r.oLUVO Prague LTD a STV Group a.s. v JAR reprezentované společností Tactical HQ. V neposlední řadě se akce účastnili zástupci společnosti Excalibur International, respektive CSG.

Akce se účastnilo téměř šedesát zástupců jihoafrické armády a její akviziční agentury ARMSCOR, policie, speciálních složek, soukromých bezpečnostních agentur a dále pak celá řada vojenských přidělenců přítomných zastupitelských úřadů.

Den byl zahájen lehkou networkingovou snídaní, po níž byli účastnící rozděleni do pěti skupin. V rámci jednotlivých střelnic pak měli účastníci možnost se důkladně seznámit s konkrétními produkty a následně si je také na vlastní kůži vyzkoušet, a to pod odborným dohledem výše uvedených lokálních partnerů zastoupených českých společností. Během dne tak měl každý účastník unikátní příležitost si nejen důkladně otestovat širokou škálu českých zbraní a střeliva, ale také prověřit své dovednosti, neboť individuální výkony byly a na vítěze nejúspěšnější participanty čekaly hodnotné ceny. Po skončené střeleckého programu následoval společný oběd a vyhlášení vítězů.

S ohledem na vysokou účast relevantních účastníků, velmi pozitivní zpětnou vazbu a skvělé zviditelnění českých společností a produktů lze akci hodnotit jako úspěšnou.

Czechia Shooting Day 2024 je projektem ekonomické diplomacie jehož gestorem bylo Ministerstvo obrany ČR a realizátorem velvyslanectví ČR v Pretorii.

Autor: David Vaverka, ek. diplomat

Galerie


Czechia Shooting Day 2024