česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: PHD
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konání virtuální konference o elektronickém a virtuálním odpadu

Kdy: 10.05.2021 11:30 - 10.06.2021 14:30


Vůbec první konferenci na téma nakládání s virtuálním a elektronickým odpadem se uskuteční dne 10. června 2021, když indická obchodní komora PHD organizuje online prezentační akci na tato témata.

Elektronický odpad neboli e-waste představuje dynamicky rostoucí druh odpadu, který je tvořen vyřazenými elektronickými přístroji, počítáči a dalšími komponenty, zejména opotřebovaným hardware. Na druhou stranu, virtuální odpad je ten druh odpadu, kterého je nemožné se fyzicky zbavit, jelikož je tvořen soubory dat, často uložených na rozsáhlých serverech, které sekundárně přispívají k vysoké spotřebě energie, oteplování a dalším negativním jevům, kterým by se dalo při vhodném využití zamezit.

Indie je navíc státem, ve kterém se hromadí mnoho opotřebených elektronických spotřebičů před či dokonce po konci své životnosti. Značný je však i nárůst uživatelů a spotřebitelů, jak elektronického, tak virtuálního odpadu. Indie v tomto ohledu hraje významnou roli jako IT centrum světa.

I z těchto důvodů proto obchodní komora PHD přistoupila vůbec k prvnímu ročníku, nazvaném Virtual and Electronic Waste Conclave (VEWC), které se uskuteční ve čtvrtek 10. června 2021 od 11,30 do 14,30 českého času.

Pakliže je toto téma blízké Vašim obchodním zájmům, odkazujeme na výše uvedenou akci a doporučujeme registraci přímo na odkazu

https://www.phdcci.in/event-participate-form/?event_name=10219&type=webinar

 

Milan Dostál

ekonomický diplomat