česky  english 

rozšířené vyhledávání

Platforma českých firem v Indii

Dne 20. května 2016 byla v Dillí vytvořena Platforma českých firem v Indii (Češi v Indii), Czech Business Platform in India (Czechs in India).  Platforma, která byla zřízena za podpory Velvyslanectví České republiky v Dillí, si klade za cíl vytvořit hodnotu pro firmy se sídlem v České republice prostřednictvím synergií vyplývajících z jejich neformálního sdružení.

Posláním Platformy je sloužit jako místo setkávání pro diskusi a výměnu názorů, sdílení informací, znalostí, dovedností a zkušeností, posílení partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem, zajištění větší pravidelnosti v kontaktech s českými institucemi, vytváření vazeb s indickými podniky, setkávání s indickými představiteli a posilování značky České republiky.

Iniciativa zahrnuje tyto společnosti se sídlem v České republice, jež mají některou z forem obchodního zastoupení v Indii: Škoda Auto India, Tatra Trucks India, Bonatrans India, Gearspect, Lasvit India, Vítkovice India Power, CATC, Home Credit India, Zetor India, Fans Asia, ZKL Bearings (India), Technicoat, STROS ESQUIRE, Doosan Škoda Power, Preciosa a Papcel.

Česká agentura na podporu obchodu (CzechTrade) a honorární konzuláty ČR v Bengalúru, Channai, Kalkatě a Mumbai, jakož i honorární konzuláty v Dháce, Káthmándú a v Kolombu se účastní Platformy jako státem zřízené instituce, které budou její činnost podporovat.

Hospodářská komora České republiky, Svaz průmyslu a dopravy České republiky a Indicko-česká smíšená obchodní komora laskavě souhlasily s tím, že budou do Platformy zapojeny jako spolupracující partneři. Mezi přidruženým partnery, t.j. partnery projevujícími zájem o napojení na Platformu a nemajícími obchodní přítomnost v Indii, jsou: TTC, ERA, M & Bc Fiamoli, Retia a Cink Hydro-Energy.

České společnosti, které mají zájem o zařazení do Platformy českých firem v Indii, se mohou obracet na velvyslanectví prostřednictvím e-mailových adres: milan_tous@mzv.cz , commerce_delhi@mzv.cz .

Páté setkání Platformy českých firem v Indii se uskutečnilo virtuálně

thumb

Páté výroční setkání Platformy českých firem v Indii se uskutečnilo 22. března 2021. Rezidenci velvyslance, na které se každoročně neformální setkání se zástupci českých firem působících v Indii v… více ►

Výroční setkání platformy se konalo již počtvrté

thumb

Kdy: 29.04.2019  Kde: Dillí

Na pozvání velvyslance Milana Hovorky se v Dillí uskutečnilo již čtvrté výroční setkání Platformy českých firem v Indii. Společenské akce v prostorách rezidence českého velvyslance se zúčastnilo na 40… více ►

Třetí setkání Platformy českých firem v Indii

thumb

Kdy: 25.05.2018  Kde: Dillí

Po dvanácti měsících se v pátek 25. května 2018 v rezidenci velvyslance České republiky v Indii Milana Hovorky znovu uskutečnilo setkání Platformy českých firem v Indii, která neformálně sdružuje zástupce… více ►

Výroční setkání obchodní platformy

thumb

Kdy: 11.05.2017  Kde: Dillí, Indie

Dne 11. května 2017 se na Velvyslanectví České republiky v Dillí uskutečnilo první výroční setkání Platformy českých firem v Indii (Češi v Indii). více ►