česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Brožura India Nuclear Power 2019
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jaderná energetika tématem konference v Mumbai

Kdy: 01.11.2019 - 02.11.2019, Kde: Nehru Center, Mumbai

Významný veletrh India Nuclear Energy 2019 organizuje renomovaný pořadatel podnikatelských konferencí UBM, a to v Nehru Center v Mumbaí ve dnech 1. – 2. listopadu 2019. Největší akce Indie zaměřená na rozvoj jaderné energetiky se koná bienálně a kromě účasti indických zástupců přivítá významné delegace z celého světa.

Indický energetický sektor je velmi diverzifikovaný a využívá různé zdroje paliv včetně uhlí, lignitu, zemního plynu, obnovitelných a nekonvenčních zdrojů, aby uspokojil energetické potřeby stále rostoucí populace. Jaderná energetika v Indii připadá na pátou příčku jako zdroj elektřiny po uhlí, plynu, vodních elektrárnách a větrné energii. V současnosti má Indie v provozu 22 jaderných reaktorů v 7 jaderných elektrárnách o celkovém instalovaném výkon 6 780 MWh a v plánu je kapacitu ještě navýšit.

V Indii stále rostou příležitosti

Indie se netají plány do roku 2031 uvést do provozu 21 nových jaderných reaktorů s kombinovaným výrobním výkonem 15 700 MWh. V současné době existuje 9 jaderných reaktorů v různých fázích výstavby ve státech Gudžárát, Radžástán, Harijána či v Tamilnádu, vláda však schválila dalších 5 lokalit.

Velvyslanectví České republiky obdrželo nabídku pro české firmy, které se zaměřují na jadernou energetiku s možností účasti a prezentace formou veletržního stánku. Plán veletržního areálu, stejně jako informační brožuru naleznete v příloze. V případě zájmu se můžete obrátit na ekonomický úsek velvyslanectví na adrese Milan_Dostal@mzv.cz

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí