česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podnikatelská mise indických zástupců těžebního průmyslu do ČR

České velvyslanectví v Dillí ve spolupráci s Českou dobývací technikou (CDT) v rámci projektů ekonomické diplomacie PROPED pořádá podnikatelskou misi indických zástupců důlního průmyslu do České Republiky. Akce je plánována na 9. – 13. 10. 2023, partnerem na české straně je  Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Cílem projektu je demonstrovat české důlní a dobývací technologie a jejich výhody v praxi vrcholným zástupcům indického důlního průmyslu a posílit pozici českých společností na indickém trhu, který skýtá nespočet příležitostí.

Projekt má formu incomingové mise s prezentacemi firem, oborným seminářem, návštěvou povrchových dolů a demonstrací důlních technologii v jejich přirozeném operačním prostředí. Prostor bude dán návštěvám delegace v revírech v Ostravsko-karvinské uhelné pánvi a v Chomutovské uhelné pánvi, kde jsou technologie využívány.

Projekt navazuje na návštěvu vybraných členských společností CDT v Indii. Prezentace českých důlních technologií v Indii vzbudila nemalý zájem a z toho důvodu chceme tento zájem prohloubit a představit důlní technologie přímo v praxi.

Účastníci projektu na české straně budou z řad členů CDT, kteří mají zájem o spolupráci na indickém trhu. Na indické straně se bude jednat o zástupce velkých indických těžebních společností, vrcholných představitelů státních a polostátních důlních korporací, jakož i soukromých důlních a těžebních společností. Pro více informací se prosím obraťte na ekonomickou diplomatku paní Evu Kopeckou na e-mailu eva_kopecka@mzv.cz .

Ing. Eva Kopecká, ekonomická diplomatka, Zastupitelský úřad ČR v Dillí