česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Facebook logo LinkedIn logo

Podnikatelská mise do jižní Indie otevřela dveře na místní trh

Ve dnech 26. – 30. 11. 2018 navštívila delegace českých firem a institucí připravovaná v rámci projektu na podporu ekonomických zájmů (PROPED) ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (ASMSP ČR), Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a kanceláří CzechTrade v Bengalúru indický svazový stát Karnátaka. V hlavním městě Bengalúru a v Mysúru uskutečnila sérii jednání s profesními asociacemi, místními podnikateli, se zástupci vlády a vládních institucí a také s indickými konzultantskými a developerskými společnostmi.

Osou akce realizované v rámci programu projektů ekonomické diplomacie byly tři networkingové semináře pořádané ve spolupráci s asociací malých podniků KASSIA, s federací karnátackých obchodních komor FKCCI a s Obchodní a průmyslovou komorou v Mysúru. Jako sjednocující element se programem mise linula propagace projektu Českého průmyslového klastru, který se v Bengalúru připravuje. Detaily možné podpory ze strany státu tomuto projektu byly diskutovány s ministrem velkého a středního průmyslu K. J. Georgem, představiteli místní investiční agentury KIADB (Karnataka Industrial Areas Development Board) a agentury Invest India.

Delegace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR se také zúčastnila konference a výstavy věnované inovacím pod názvem Bengaluru Tech Summit, v jejichž průběhu byla přijata hlavním ministrem svazového státu Karnátaka H. D. Kumaraswamym. Při příležitosti mise byla slavnostně zahájena činnost honorárního konzulátu České republiky v Bengalúru vedeného honorárním konzulem C. S. Prakashem, který se nově stává dalším opěrným bodem české přítomnosti v tomto významném svazovém státě.

Velvyslanec Milan Hovorka, který stál v čele podnikatelské mise, v této souvislosti prohlásil: „Mise se stala příležitostí k realizaci celé řady nových kontaktů pro české malé a střední firmy a k projednání dalších podrobností projektu Českého průmyslového klastru. Přispěla k ujištění, že dnešní Indie v zahraničně ekonomické spolupráci není výlučnou doménou velkých a nadnárodních společností, avšak že i menší firmy mají šanci na jejím trhu uspět. Dokladem toho je skutečnost, že v jejím průběhu byly podepsány dva nové obchodní kontrakty.“

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, které podnikatelskou misi podpořilo, bylo zastoupeno ředitelem odboru zahraničně ekonomických politik II Richardem Hlavatým a poradcem ředitele Miroslavem Okrouhlým. AMSP ČR zastupoval člen představenstva Libor Musil a generální ředitelka Eva Svobodová. Z agentur či státem vlastněných institucí se do programu aktivně zapojili zástupci CzechTrade, CzechInvest, ČEB a EGAP. Představitelé malých a středních podniků se rekrutovali ze společností S.V.I.S. Trade, Czech Brewmaster, UNICUT, LIKO-S, ADAMEK CONSULTANT CZECH REPUBLIC, BEZNOSKA, EKOPOD Ekologie podniku, EBAS, Retailys.com, SC&C, STROS ESQUIRE ELEVATORS & HOISTS, IPSOS, SULKO a TECO. Akademickou sféru s přesahem na vědecko-technickou spolupráci reprezentovali zástupci Technické univerzity Liberec.

 

Milan Touš, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

Galerie


Podnikatelská delegace v Karnátace/Business Delegation in Karnataka