česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EU - Indie partnerství o vodě

Jedna z význačných možností pro české firmy jak se prosadit na indickém trhu, spočívá v potenciálu spojeném s vodou, vodním hospodářstvím a klimatickými změnami. V synergii s vládní iniciativou „Clean Ganga“ implementovala Evropská komise několik programů, týkající se spolupráce mezi subjekty členských států Evropské Indie a Indií.

Tyto iniciativy jsou zaměřené na klíčová témata podporovaná indickou vládou, s cílem pomoci evropským společnostem participovat na udržitelném rozvoji v Indii. Stěžejním programem je partnerství o vodě, přinášející možnosti pro vodohospodáře, energetiky, výzkumné organizace, výrobní podniky, atd. Cílem je umožnit evropským společnostem participovat na vodohospodářských projektech, pomoci Indii s výměnou „best practices“ anebo usnadnit financování projektů.
 

upravna vody


Neméně důležité je partnerství o čisté energii a klimatu, zaměřené na solární energie, hydronenergetiku, chytré sítě či úspory energií. V druhém pololetí roku 2017 bude pro tento účel zřízen sekretariát, mající na starosti vyhlášení konkrétních výzev.
 

jez_cesky_krumlov

 

Velvyslanectví ČR v Dillí pobízí a povzbuzuje české firmy k participaci na tomto programu, který je výrazným nástrojem ve facilitaci přístupu na indický trh. Pro více informací http://www.eip-water.eu/india-eu-water-partnership-iewp  anebo email Milan_Dostal@mzv.cz