česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela s podnikateli míří do Indie

Ministr průmyslu a obchodu navštíví Indii ve dnech 3. – 8. prosince 2023. Během své cesty zamíří spolu s oficiální i podnikatelskou delegací kromě hlavního města Nového Dillí také do měst Mumbaj a Púné. Během pracovní cesty doprovodí pana ministra také podnikatelská delegace organizovaná Svazem průmyslu a dopravy ČR. Při této příležitosti zahájí pan ministr pravidelné 12. zasedání Smíšené komise pro hospodářskou spolupráci ČR a Indie.

Jednání Smíšené komise organizuje společně indické Ministry of Commerce and Industry a české Ministerstvo průmyslu a obchodu. Tento důležitý orgán bilaterální obchodní a ekonomické spolupráce projedná stav vzájemné obchodní výměny, ekonomickou spolupráci ČR a Indie v různých hospodářských sektorech, konkrétní probíhající nebo připravované obchodní a investiční případy a také širší témata multilaterální ekonomické spolupráce na úrovni EU nebo WTO. Za českou stranu bude Smíšené komisi předsedat pan Petr Doškář, vrchní ředitel sekce ekonomické Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

V průběhu své čtyřdenní návštěvy pan ministr rovněž zahájí dvě podnikatelská fóra v Dillí a v Mumbaji organizovaná Velvyslanectví ČR v Novém Dillí společně se Svazem průmyslu a dopravy ČR a Confederation of Indian Industry. Těchto podnikatelsky zaměřených akcí se zúčastní představitelé českých firem z oborů civilního letectví, strojírenství, petrochemického a chemického průmyslu, dopravy, výroby hudebních nástrojů a dalších. Další zajímanou ekonomicky zaměřenou akcí bude kulatý stůl pro zástupce českých a indických firem pořádaný ve spolupráci s Invest India k možnostem zakládání společných podniků a ke konkrétním investičním příležitostem pro české firmy v Indii a jejích svazových státech.

Ekonomický úsek ZÚ Dillí