česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Ferrit
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Facebook logo LinkedIn logo

Důlní technologie české firmy FERRIT pomáhají indickým horníkům

Česká firma Ferrit, výrobce systémů závěsné důlní dopravy, závěsných lokomotiv a dalších důlních strojů, dokázala, že indický těžební průmysl představuje významné odbytiště pro exportéry s kvalitními produkty, když dokončila dodávku pro indický uhelný důl v Moonidih v indickém svazovém státě Džárkhand. Do dolu česká firma dodala systém, který je určený k přepravě 4 vlakových souprav po jednokolejové závěsné dráze v dole. Více než 1 000 pracovníků podzemního uhelného dolu Moonidih z Bharat Coking Coal Limited (BCCL) se již nebude muset s těžkými stroji v ruce složitě přesouvat z jednoho konce dolu na druhý.
 

 

Za účasti náměstka ministra uhlí Inder Jit Singha bylo slavnostně zahájeno spuštění jednokolejného systému instalovaného v dolu s cílem usnadnit efektivní pohyb těžařů. Akce se zúčastnili také seniorní zástupci těžební společnosti BCCL, včetně generálního ředitele Ajay Kumara Singha a generálního ředitele samotného dolu pana Mahapatry. „Díky tomuto systému bude pohyb horníků, kteří pracují v obtížných podmínkách uvnitř dolu, pohodlný. V budoucnu přijmeme pro pohodlí našich pracovníků pokročilejší technologie a rozšíříme toto zařízení i na další doly,“ sdělil při příležitosti spuštění technologie náměstek ministra uhlí médiím. Úspěšná zakázka byla realizována v hodnotě cca 360 mil. CZK – včetně investice koncového uživatele.

 

„Jednokolejka o délce 480 metrů poskytne těžařům nejen větší komfort a bezpečnost, ale také vyšší efektivitu a výkon, protože se již nebudou cítit unavení,“ uvedl strojní inženýr společnosti Indu Projects, soukromé firmy zabývající se těžbou uhlí v dolech společnosti BCCL.

 

Jedná se o rychlý, bezpečný a pohodlný způsob, jak mohou dělníci projíždět horizontální a vertikální křivky v podzemních dolech, přičemž dvě kabiny jednokolejky pojmou najednou 32 pracovníků a další soupravou můžeme převážet břemena o hmotnosti až 36 tun,“ dodal Kumar.¨

 

„Úspěch moravskoslezské firmy tak představuje odměnu za naši dlouhodobou, trpělivou a tvrdě odvedenou práci, kterou jsme odvedli při četných návštěvách Indie a kdy jsme investovali do vlastních i sdílených veletržních prezentací či zřízení dceřiné společnosti přímo v Indii“, říká Rostislav Mazour ze společnosti Ferrit.

 

Foto

 

“Tento úspěch”, okomentoval velvyslanec Milan Hovorka, “je nejen dokladem zaslouženého ocenění, ale i jasný vzkaz pro další firmy zabývající se těžební technikou. Firmám z tohoto oboru poskytuje naše velvyslanectví pravidelné a kvalitní služby, a to i přes omezení v období vrcholící pandemie koronaviru. Úspěch firmě FERRIT přeji a oceňuji jejich aktivní přístup a pravidelné účasti na veletrzích IME a IMME, kde jsme se měli možnost se několikrát setkat osobně.“

 

Na indickém trhu se FERRIT prosadil s nejoblíbenější z řady jejich lokomotiv, a to závěsným modelem DLZ110F-II, které splňují požadavky na převoz nejtěžšího břemene o váze 30,3tun v úklonu 14° a vstup úpadnicí z povrchu. Dodávka obsahuje více než 10km závěsné dráhy s kapacitou 22,5mil tun uhlí v 5 těžebních panelech (polích). Odhad délky těžby 9 let.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí