česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: NCRTC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští dodavatelé pro železniční sektor se představí v Indii

České velvyslanectví v Dillí v rámci projektů ekonomické diplomacie pořádá ve spolupráci s Asociací podniků českého železničního průmyslu (ACRI) podnikatelskou misi v Indii, jejímž cílem je navázat na předchozí aktivity ZÚ a podpořit české dodavatele pro sektor železniční a městské kolejové dopravy při prezentaci nabídky českých technologií a řešení v Indii. Mise je zaměřena jak na železniční, tak i městskou kolejovou dopravu, a ve dnech 3. – 7. června se uskuteční ve městech Dillí, Kapurthala a Kolkata.

Účastníci mise budou mít možnost se setkat s představiteli Railway Board, Delhi Metro Rail Corporation, Bharat Heavy Electricals Limited a dalších významných státních organizací a státem vlastněných výrobních podniků. České společnosti se budou moci seznámit s aktuálními záměry v oblasti rozvoje železniční a městské kolejové dopravy, stávajícím technickým regulačním rámcem a jeho připravovanými změnami a budou moci diskutovat konkrétní projekty a příležitosti v této oblasti. ZÚ v rámci programu plánuje ve spolupráci s Confederation of Indian Industry (CII) business forum zaměřené na příležitosti v železničním sektoru a dále setkání se zástupci Invest India, kde bude možnost prodiskutovat investiční prostředí a podmínky. 

Mise je určena pro české společnosti, poskytovatele služeb v oblasti dopravní signalizace, telekomunikace, informačních a automatizačních systémů, ale i výrobce klíčových systémů a vybavení vlaků. Účast již přislíbili hlavní firmy působící ve výrobě vozového parku, lokomotiv, metra, tramvají, trolejbusů či příměstské dopravy. Ve městě Kapurthala delegace navštíví Rail Coach Factory a představí vrcholnému vedení společnosti svoje produkty a technologie. Třetí místem návštěvy bude Kolkata, kde se uskuteční návštěvy ve společnosti Titagarh, Jupiter Wagons a Texmaco.

Pro více informací o misi prosím kontaktujte obchodně-ekonomické oddělení velvyslanectví na e-mail commerce_delhi@mzv.gov.cz .

Ing. Eva Kopecká, ekonomická diplomatka, Zastupitelský úřad ČR v Dillí