česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

“Janov ve světě, svět v Janově”

Dne 21. června 2022 se v italském Janově za aktivní české účasti konala velká prezentační akce “Janov ve světě, svět v Janově/ Genova nel mondo, il mondo a Genova ”, která demonstrovala propojenost ligurského přístavu se světem. Za pomoci generálních konzulátů či případně velvyslanectví ji zorganizoval sbor honorárních a generálních konzulů akreditovaných v Janově, aktivně na ní participovalo více jak tři desítky zemí. Českou účast připravoval Generální konzulát ČR v koordinaci s Honorárním konzulátem ČR v Janově ve spolupráci s agenturami CzechTrade a CzechTourism. Česko mělo v Janově díky angažmá honorárního konzula ČR prominentní zastoupení a účastnilo se všech tří částí janovského programu.

Slavnostního zahájení se účastnili špičky ligurské politiky a byznysu včetně prezidenta regionu Ligurie Giovanni Totiho, starosty města Janova Marco Bucciho, prefekta, kvestora, dále členové regionální vlády, členové konzulárního sboru z Janova i Milána, zástupci hospodářských komor, podnikatelských svazů apod. Všichni zdůrazňovali, že se jedná o unikátní akci, která zatím neměla v Itálii obdoby. Hlavním politickým motem pak byl návrat Janova ke své tradici brány do světa a profitu ze svých mezinárodních kontaktů.

Celodenní program, který se odehrával primárně v janovském Burzovním paláci, zahrnoval jednání B2B a B2G, prezentaci jednotlivých zemí pro pozvané publikum. Odpolední části se pak účastnila široká veřejnost. Hojně navštívená akce, byla zakončena velkou kulturní přehlídkou na první ligurské scéně v janovském divadle Carlo Felice, kde bylo přítomno téměř 1.500 diváků. Do kulturní části v podobě komponovaného večera hudby tance a přednesu se zapojilo 14 zemí včetně ČR.

Česká republika se janovskému publiku představila vlastním stánkem a upoutávkou na památky UNESCO v ČR u příležitosti 30. výročí jejich zápisu na listinu světového kulturního dědictví. V rámci komponovaného večera pak vystoupila česká flétnistka Hana Budišová Colombo, která představila janovskému publiku kratší výběr z moderní českých skladeb pro příčnou flétnu.

Přehlídka “Janov ve světě, svět v Janově” se bezesporu z hlediska prezentačního velice vydařila a Česko patřilo v Janově díky nasazení honorárního a generálního konzulátu mezi nejvíce viditelné země.

Galerie


Janov ve světě, svět v Janově