česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CG
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český konzulát v Miláně využívá technologie budoucnosti

Generální konzulát ČR v Miláně se rozhodl pro pokročilé technologické řešení schopné přeměnit jakoukoli stěnu na čističku vzduchu. Díky české technologii FN NANO® a ve spolupráci s italským partnerem 2G NanoTech byla ošetřena část vnější fasády a část interiéru konzulátu s cílem efektivně zasáhnout proti znečištění životního prostředí. Technologie FN NANO® s 2G NanoTech, inspirovaná přírodou, pracuje na bázi fotokatalýzy. Tato technologie je schopna poskytnout konkrétní řešení pro lepší kvalitu venkovního i vnitřního ovzduší.

Ošetřené povrchy jsou nejen chráněny před plísněmi a nečistotami, ku prospěchu zdraví a jednodušší údržbě budovy, ale jsou také schopné neutralizovat znečišťující látky v atmosféře běžně produkované například vozidly (cca 15 metrů čtverečních upraveného povrchu eliminuje zplodiny dieselového motoru Euro 4). Převedeno do praxe použitá NANO technologie neutralizuje výfukové zplodiny celého vozového parku Generálního konzulátu ČR v Miláně, který je tak z pohledu produkce emisí neutrální.

Tato technologie, odzkoušená v praxi i na velkých projektech, jako jsou letiště v Las Vegas a nemocnice Martina Luthera Kinga v Los Angeles, dalece předčí ostatní řešení dostupná na trhu a zaručuje zdravé prostředí s laboratorně ověřenými výsledky.

NANOWALL

NANOWALL

Ještě předtím, než pandemie jasně ukázala, jak je důležité žít v bezpečném a zdravém prostředí (většinu času žijeme uvnitř), Světová zdravotnická organizace (WHO) dlouhodobě věnovala této otázce velkou pozornost a stále více se obávala o nemoci způsobené znečištěním vnitřního prostředí. Již v 80. letech byl dokonce zaveden termín specifického SBS - Sick Building Syndrome.

Dnes se můžeme spolehnout na skvělé moderní technologie, které dokáží zlepšit kvalitu ovzduší, které dýcháme v našich domovech a městech. Milán již tuto výzvu přijal.

Česká technologie FN NANO® byla v Miláně oficiálně představena u příležitosti recepce ke státnímu svátku ČR, která proběhla 27. října 2021.