español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ministerio de Relaciones Exteriores de El Salvador
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Zdeněk Kubánek se zúčastnil inaugurace prezidenta Salvadoru

Dne 1. června 2024 se v San Salvadoru konal slavnostní ceremoniál, ve kterém byl znovuzvolený prezident Nayib Bukele inaugurován do prezidentské funkce na své druhé období 2024-2029. Za ČR se slavnostního ceremoniálu z pověření prezidenta Petra Pavla zúčastnil velvyslanec Zdeněk Kubánek.

Slavnostní inaugurace se konala v Národním paláci a prezident Bukele se jí zúčastnil v doprovodu své manželky Gabriely Rodríguez. Ve svém projevu označil prezident Bukele za svou prioritu pro příštích pět let ve funkci posílení ekonomiky, která v posledních letech spíše stagnovala.  Po ceremoniálu měl velvyslanec Kubánek příležitost se krátce pozdravit s prezidentským párem a viceprezidentem F. Ulloou, následně se účastnil obědu s ministryní zahraničních věcí a večerního slavnostního koktejlu v Prezidentském paláci.

Během své cesty do Salvadoru se velvyslanec Kubánek setkal rovněž s honorární konzulkou ČR v Salvadoru Ildiko de Tesak a navštívil sídlo její nadace Fundación Pablo Tesak, která pracuje především se znevýhodněnými komunitami v oblasti Ciudad Delgado. V sídle nadace se velvyslanec setkal s jejími představiteli, kteří vyjádřili poděkování ČR za finanční podporu rozvojových projektů nadace v minulých letech a projevili zájem o pokračování spolupráce v budoucnu.