česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Manile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně J. Šedivá předala pověřovací listiny

Designovaná velvyslankyně paní Jana Šedivá předala dne 15. ledna 2019 pověřovací listiny do rukou prezidenta Filipínské republiky Rodriga R. Duterteho, a stala se tak mimořádnou a zplnomocněnou velvyslankyní ČR na Filipínách.

Velvyslankyně J. Šedivá předala prezidentovi R. Dutertemu a filipínskému lidu pozdravy od prezidenta ČR Miloše Zemana a ujistila filipínského prezidenta, že hledání prostoru pro další zlepšení vzájemné spolupráce bude jedním z jejích hlavních úkolů v nadcházejícím období. Velvyslankyně připomněla historické milníky česko-filipínských kontaktů a zdůraznila, že se hodlá zaměřit zejména na posilování obchodních styků a institucionální spolupráce.

V následném rozhovoru, kterého se zúčastnili také ministr zahraničních věcí Teodoro L. Locsin, ministr obchodu a průmyslu Ramon Lopez a ministr financí Carlos Dominguez, prezident ocenil stávající úroveň bilaterálních vztahů, které rozkvétají v řadě oblastí. Prezident R. Duterte vyjádřil zájem filipínské armády o produkty českého obranného průmyslu, které jsou vynikající kvality.

Jana Šedivá je kariérní diplomatka, na MZV ČR působí od r. 2000, předtím působila v akademické sféře (Filosofická fakulta Univerzity Karlovy, Ústav Dálného východu). Je absolventkou Diplomatické akademie MZV ČR (2000) a během své kariéry působila mj. na Zastupitelském úřadě v Jakartě, Zastupitelském úřadě v Haagu, dále jako zástupkyně ředitelky Českého centra v  Haagu či vedoucí kanceláře Národního člena ČR v agentuře EU Eurojust (2004-2008). Posledních deset let působila na odboru Asie a Pacifiku MZV ČR nejprve jako vedoucí oddělení jižní a jihovýchodní ASIE a poslední tři roky jako zástupkyně ředitele dotčeného odboru.

Galerie


Presentation of Letters of Credence of H.E. Mrs. Jana Šedivá