česky  english 

rozšířené vyhledávání

O velvyslanectví

Velvyslanectví ČR sídlí na Ayala Avenue jedné z hlavních tepen filipínského „Manhattanu“, rušné obchodní čtvrti Makati ve 30. patře mrakodrapu Rufino Pacific Tower. Mrakodrap Rufino stojí na křižovatce ulic V. A. Rufino Street a Ayala Avenue.

Nejbližší tramvajová stanice linky MRT 3 je nepříliš blízká stanice Ayala. Mimochodem, jezdí na ní české tramvaje. Nejlepší způsob, jak se na velvyslanectví dostat, je využití taxi služby, která v Manile není drahá. Při nástupu do taxi si prosím zkontrolujte, že řidič zapnul tachometr, na kterém naskočila nástupní taxa 40 pesos.

Sídlo sice máme v Manile, ale pokud se dostanete do potíží jinde, tak české honorární konzuláty sídlí i v Davao a Cebu.Velvyslanectví ČR v Manile dále kromě Filipín pokrývá i tichomořské státy Nauru, Marshallovy ostrovy, Federativní státy Mikronésie a Palau.

Organizační struktura Velvyslanectví ČR v Manile

  • Mgr. Karel Hejč  mimořádný a zplnomocněný velvyslanec
  • Ing. Dalibor Mička  zástupce velvyslance
    politická, obchodně-ekonomická agenda, lidská práva, rozvojová spolupráce, školská agenda, veřejná diplomacie, vztahy s tichomořskými státy Marshallovy ostrovy, Palau, Federativní státy Mikronésie a Nauru
  • Mgr. Ján Krivoš – konzul, 1. tajemník, vízová a konzulární agenda
  • Ing. Maroš Martin Guoth – 3. tajemník, obchodně-ekonomická a obranná agenda
  • Tomáš Malčánek - attaché, finančně-hospodářský úsek
  • Pavlína Vlčková - attaché, asistentka VZÚ, konzulární referentka
  • Mgr. Radomíra Fuchsová - attaché, konzulární referentka

Fotografie mrakodrapu Rufino Pacific Tower, ve kterém sídlíme na adrese: Rufino Pacific Tower, 30th floor, 6784 Ayala Avenue, Makati City, 1226 Manila.

 

Pracovní doba úřadu:

pondělí - pátek: 8:00 - 16:30

 

Úřední hodiny konzulárního a vízového úseku pro veřejnost