česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Palau: Podmínky vstupu v souvislosti se šířením koronaviru COVID-19

(Archivní článek, platnost skončena 13.06.2024.)

Republika Palau umožňuje příjezdy očkovaných cizinců a za určitých podmínek může povolit příjezd i neočkovaného cizince. 

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Republika Palau umožňuje příjezdy očkovaných cizinců na své území. Je nutné mít dokončené očkování alespoň 14 dnů odletem na Palau. Na rozdíl od České republiky palauské orgány nestanovují platnost očkovacích certifikátů. Po příletu je nutné vyplnit zdravotní deklaraci. Tuto deklaraci je také možné vyplnit před příjezdem na Palau. Očkovaní cestující nemusí absolvovat test před odletem na Palau. Po příletu může být test vyžadován v případě, že cestující vykazuje příznaky onemocnění Covid-19.

Za určitých podmínek mohou palauské úřady umožnit příjezd i neočkovaným cizincům. V tomto případě je nutné kontaktovat palauské úřady.

Vízum na 30 dnů bude vystaveno po příletu. Po příletu je rovněž nutné dodržovat případná omezení stanovená místními úřady.

3. DOPRAVA:

V současnosti není známo žádné letecké spojení z ČR. Na Palau (Roman Tmetuchl International Airport, resp. Palau International Airport - ROR) je nicméně možné letět z letišť v Tokiu, v Soulu, v Singapuru, v Manila a také na Guamu.

4. OPATŘENÍ:

Palauské ministerstvo zdravotnictví (Ministry of Health and Human Services) vydává instrukce k opatřením uplatňování opatření ke zvládání pandemie Covid-19, ve kterém jsou také stanoveny podmínky příjezdů cizinců na území Palau. Další informace je také možné nalézt na tomto odkazu na webové stránky vlády Republiky Palau.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

https://www.who.int/palau