česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s českými krajany v Edinburku

Ve dnech 26. - 28. dubna 2019 navštívil generální konzul I. Losman hlavní město Skotska. Ocenil práci a pomoc českým krajanům ze strany honorárního konzula P. Millara, pozdravil děti a učitelky v české škole a na informačním setkání hovořil s českými krajany o plánech GK Manchester na spolupráci.

Generální konzul I. Losman navštívil ve dnech 26. -28. dubna 2019 hlavní město Skotska Edinburk. Při setkání s honorárním konzulem P. Millarem ocenil jeho aktivní pomoc českým občanům a vyjádřil přesvědčení, že budoucí spolupráce mezi generálním konzulátem v Manchesteru a honorárním konzulátem v Edinburku přinese další zvýraznění české přítomnosti ve Skotsku. Generální konzul navštívil českou školu, která je jedinou institucí svého druhu ve Skotsku. Poděkoval paním učitelkám za vynikající práci pro školu a české občany, popřál dětem, ať je čeština co nejvíce baví a dohodl se s vedením školy na realizace kulturně-společenské akce pro děti ve druhé polovině tohoto roku.
Na setkání s českými občany informoval generální konzul o asistenci, kterou GK Manchester českým občanům poskytuje, představil plány na zvýraznění české přítomnosti ve Skotsku, ať už v oblasti ekonomické či kulturní spolupráce, a v následné diskusi odpovídal na dotazy, týkající se zejména vyřizování cestovních a matričních dokladů.

Galerie


Setkání s českými krajany v Edinburku