česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: zu lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nová prezidentka Peru Dina Boluarte přijala velvyslance ČS EU

Dne 13.12.2022 přijala nová prezidentka Dina Boluarte velvyslance členských zemí EU. Prezidentku doprovázela nová ministryně zahraničních věcí Ana Cecilia Gervasi.
 

Při setkání pozdravil vedoucí Delegace EU velvyslanec Gaspar Frontini jménem EU i ČS EU a vyjádřil prezidentce podporu v jejím úsilí o řešení vnitropolitické krize ústavními prostředky. Vyjádřil lítost nad ztrátou životů i zranění několika desítek příslušníků policie a protestantů při protivládních střetech. Potvrdil podporu evropských zemí peruánské vládě ve snaze stabilizovat situaci, protože občanské nepokoje, ať už vznikly z jakéhokoliv důvodu, přináší obrovské hospodářské ztráty, a proto je třeba je uklidnit co nejdříve a vrátit zemi do normálu.

Prezidentka Dina Boluarte poděkovala za vyjádření podpory ze strany evropských zemí a ztotožnila se s tlakem na řešení situace v rámci ústavních institucí při zachování platných zákonů. Setkání bylo krátké, formální, zúčastnili se jej velvyslanci nebo chargé d´affaires a.i.. Německa, Česka, Španělska, Rumunska, Řecka, Portugalska, Rakouska, Belgie, Holandska, Francie, Polska a Finska. Neočekávaně se připojil i velvyslanec Velké Británie.

 

foto

foto

foto

foto

foto

foto