česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: zu lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava "Jeden rok od invaze na Ukrajinu"

Dne 28. února 2023 se velvyslanec  J. Hlobil zúčastnil spolu s vedoucí obchodně - ekonomického úseku E. Tadlíkovou a konzulem L. Hrúzem slavnostního otevření výstavy fotografií nazvané „Jeden rok od invaze na Ukrajinu“, která se uskutečnila v Muzeu paměti, tolerance a sociální inkluze. Výstavu organizovala spolu s muzeem ukrajinská ambasáda a delegace EU. Vernisáže se zúčastnili velvyslanci a diplomaté zemí EU, dále velvyslanci USA, Japonska a mnoha dalších zemí akreditovaných v Limě.

Na úvod vystoupil s krátkým projevem ředitel Muzea paměti, tolerance a sociální inkluze, poté převzal slovo nový velvyslanec Ukrajiny, který zrekapituloval uplynulý rok a vyjádřil poděkování mezinárodní společnosti za podporu. Po něm vystoupila ředitelka Sekce Evropy MZV Peru, která odsoudila napadení Ukrajiny Ruskem jako hrubé porušení Charty OSN a vyjádřila peruánskou podporu ukrajinskému lidu. Připomněla i kosponzorování nedávno přijaté rezoluce v OSN. Dalším řečníkem byla velvyslankyně USA, po ní vystoupila i velvyslankyně Polska jako země, která Ukrajinu nejvíce podporuje a která má s Ruskem historicky špatné zkušenosti. Na závěr pronesla krátký projev chargé d´affaires DEU.

Po projevech si přítomní prošli výstavu několika desítek fotografií zachycujících nejen válečné hrůzy, ale i snahu Ukrajinců o alespoň trochu normální život.

Účast velvyslance J. Hlobila i obou diplomatů E. Tadlíkové a L. Hrúze jen podtrhla podporu České republiky Ukrajině.

 

 

foto

foto

foto

foto

foto

foto