عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o kuvajtských vládních stipendiích pro akademický rok 2023/2024 – Nepřehlédněte!!!

Jako každoročně i letos umožňuje kuvajtská vláda stipendijní pobyt pro tři zájemce z ČR o studium arabského jazyka na Language Teaching Centre na Kuwait University. Stipendium pokrývá studium v délce 1 roku (tři trimestry: první, druhý a letní) se zahájením v polovině září 2023. Podle stanovených pravidel se o stipendia mohou ucházet občané ČR ve věku 18 – 27 let.

Případné zájemce žádáme o zaslání naskenovaných přihlášek na emailovou adresu velvyslanectví ČR v Kuvajtu kuwait@embassy.mzv.cznejpozději do 15. července t.r.

Přihláška musí obsahovat:

  • motivační dopis a CV v anglickém jazyce s uvedením kontaktních údajů;
  • sken dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání kandidáta (tj. maturitní vysvědčení nebo vyšší);
  • sken datové stránky pasu (kuvajtská strana požaduje platnost nejméně dva roky);
  • sken pasové fotografie.

Velvyslanectví následně vybere tři z kandidátů a nominuje je oficiální cestou kuvajtské straně.

Tito kandidáti pak budou v další fázi kontaktováni Velvyslanectvím České republiky v Kuvajtu  a budou muset zaslat na adresu Velvyslanectví (cestou DHL nebo jiného poskytovatele) následující dokumenty:

  • ověřenou kopii dokladu o dosaženém vzdělání (tj. maturitní vysvědčení nebo jeho ekvivalent a vyšší), legalizovanou Velvyslanectvím Státu Kuvajt v Praze;
  • potvrzení o trestní bezúhonnosti ověřené Velvyslanectvím Státu Kuvajt v Praze;
  • potvrzení o zdravotní způsobilosti ověřené Velvyslanectvím Státu Kuvajt v Praze;
  • skenovou kopii datové stránky pasu s platností nejméně dva roky;
  • 4 osobní fotografie s tmavě modrým pozadím (pasový formát);

tak, aby mohly být zaslány na Kuvajtskou univerzitu do 1.9.2023. Zároveň žádáme o paralelní zaslání naskenovaných všech požadovaných a potvrzených dokumentů na email Velvyslanectví ČR v Kuvajtu kuwait@embassy.mzv.cz.

Finanční podpora pro české studenty ze strany kuvajtské vlády zahrnuje měsíční kapesné ve výši 100 kuvajtských dinárů (1 KWD je cca 75-80 Kč) a dalších 100 KWD na začátku každého semestru na pořízení učebnic a studijních materiálů. Dále vláda bezplatně poskytne ubytování a stravu (tři jídla denně) na studentských kolejích a zajistí dopravu mezi fakultami a kolejemi a případné letenky pro cesty do Kuvajtu a zpět s Kuvajtskými aeroliniemi.

POZOR!

Vzhledem k poměrně dlouhé době potřebné k vyřízení ID karet pro stipendisty Kuvajtskou univerzitou a z toho vyplývající nemožnosti povinného otevření účtu u kuvajtské banky, kam by mělo stipendium z univerzity docházet, je potřeba počítat s vlastním financováním osobních nákladů po dobu prvních tří měsíců pobytu (Eura nebo USD) s tím, že první finanční částky dorazí až po této době, nicméně zpětně i za tyto měsíce.