Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV ČR
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vysoký komisař OSN pro lidská práva přijede na oficiální návštěvu Česka

(Archivní článek, platnost skončena 24.11.2023 / 17:00.)

Kdy: 23.11.2023 06:30 - 24.11.2023 16:00 , Kde: Černínský palác

Vysoký komisař OSN pro lidská práva Volker Türk přijede 22. listopadu 2023 na oficiální návštěvu Česka. Návštěva se koná u příležitosti neformálního setkání Rady OSN pro lidská práva, které se v Černínském paláci uskuteční v pátek 24. listopadu. Kromě účasti na neformálním jednání Rady se Volker Türk setká s představiteli českého státu.

Vysoký komisař OSN pro lidská práva Volker Türk přijede 22. listopadu 2023 na oficiální návštěvu Česka. Návštěva se koná u příležitosti neformálního setkání Rady OSN pro lidská práva, které se v Černínském paláci uskuteční v pátek 24. listopadu. Kromě účasti na neformálním jednání Rady se Volker Türk setká s představiteli českého státu.

Vysoký komisař OSN pro lidská práva povečeří s prezidentem republiky Petrem Pavlem, bude jednat s ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským, setká se s představiteli české státní správy a vystoupí s přednáškou na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. 

Tématy diskuzí budou lidskoprávní situace v Česku ve světle letošního univerzálního periodického přezkumu stavu lidských práv v zemi, lidskoprávní regionální a globální zahraničně-politické priority Česka a podpora lidskoprávního systému OSN. Přednáška na Právnické fakultě Univerzity, která se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu, se bude týkat významu 75. výročí Všeobecné deklarace lidských práv. Vysoký komisař pro lidská práva Volker Türk navštíví Česko vůbec poprvé.

Informace pro média: Zveme na účast na zahájení neformálního zasedání Rady OSN pro lidská práva v pátek 24. listopadu od 9:30 do cca 9:50. 

do 9:15 příchod na recepci Černínského paláce

9:30 – 10:00 zahájení – předseda Rady OSN pro lidská práva  Václav Bálek

úvodní slovo – ministr zahraničních věcí Jan Lipavský

část projevu – Vysoký komisař OSN pro lidská práva Volker Türk

pozn.: Po 10. hodině bude novinářům na krátký rozhovor k dispozici ředitelka odboru lidských práv a transformační politiky Veronika Mítková. V případě zájmu se během dne pokusíme zajistit i krátké vyjádření od předsedy Rady OSN pro lidská práva Václava Bálka.

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do čtvrtka 23. listopadu 2023 do 12:00 na karolina_rezkova@mzv.cz

Informace o přednášce na Právnické fakultě Univerzity Karlovy + registrace na přednášku: https://www.prf.cuni.cz/aktuality/zveme-na-prednasku-75-let-vseobecne-deklarace-lidskych-prav-volker-turk-vysoky-komisar

.