Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jan Lipavský
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Lipavský přijme v Černínském paláci nizozemskou ministryni zahraničních věcí

(Archivní článek, platnost skončena 24.04.2024 / 16:00.)

Kdy: 24.04.2024 16:00 - 18:00 , Kde: Černínský palác, Praha

Klíčový partner, strategický spojenec a přední investor - tím vším je pro Česko Nizozemsko. Tamní ministryně zahraničních věcí Hanke Bruins Slot ve středu 24. dubna navštíví Prahu. V Černínském paláci bude jednat s ministrem Janem Lipavským.

Na programu jednání budou možnosti dalšího posilování vztahů mezi Českem a Nizozemskem, současná bezpečnostní situace nebo efektivnější koordinace v oblasti evropských politik. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou v posledních letech velmi intenzivní. Nizozemsko dlouhodobě patří mezi státy, které v Česku nejvíce investují napřímo. Díky kontraktu na dodávky zemního plynu z nizozemského LNG terminálu Eemshaven si Česko zajistilo dlouhodobé a stabilní dodávky, které pokrývají více než třicet procent roční spotřeby. Obě země se od počátku nelegální ruské agrese proti Ukrajině řadí mezi přední podporovatele napadené země. Česko i Nizozemsko podporují mezinárodní řád založený na mezinárodním právu a na vyloučení agresivní války.

 

Informace pro média:

do 17:00       příchod na recepci Černínského paláce

17:30             tisková konference
(zajištěno simultánní tlumočení čeština/angličtina)

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do úterý 23. dubna 2024 do 12:00 na nick.ojo-omorodion@mzv.gov.cz

Vhodný oděv podmínkou.

.