Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV ČR
Foto: © MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Experti MZV a zástupci odborné veřejnosti představí české priority v oblasti vědecké diplomacie

(Archivní článek, platnost skončena 28.02.2024 / 16:00.)

Kdy: 28.02.2024 14:00 - 16:00 , Kde: Černínský palác, Praha

Česko má vědecko-výzkumný potenciál a usiluje o zintenzivnění mezinárodní spolupráce v této oblasti. Posílení vědecké diplomacie a internacionalizace českého výzkumu, vývoje, inovací a vzdělávání patří mezi jednu z vládních priorit. Proto se ve středu 28. února 2024 v Černínském paláci uskuteční setkání s velvyslanci a dalšími zástupci diplomatických misí k nástrojům a prioritám pro spolupráci v rámci vědecké diplomacie. 

První náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Kozák a náměstkyně ministryně pro vědu, výzkum a inovace Jana Havlíková představí přítomným zástupcům velvyslanectví oblast vědy, výzkumu a inovací. O hlavních nástrojích a aktivitách české vědecké diplomacie následně pohovoří Kateřina Sequensová, vrchní ředitelka sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Ministerstva zahraničních věcí. Konkrétní potřeby internacionalizace a nabídku českého akademického prostředí představí rektor Západočeské univerzity Miroslav Lávička a za výzkumné instituce promluví zástupce Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií CATRIN Univerzity Palackého v Olomouci Michal Otyepka

Akce se uskuteční v anglickém jazyce a je přístupná rovněž pro zástupce médií, kteří se mohou akreditovat nejpozději do úterý 27. února 2024 do 16:00 na emailu vladimir.buchar@mzv.gov.cz. 

 

13:30 registrace na recepci Černínského paláce

14:00-14:20 úvodní projevy

14:20-15:30 oficiální část a diskuze

15:30 konec oficiální části, příležitost pro média

.