Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Venezuela laguna Canaima
Venezuela Venezuela
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnilyMinisterstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.


Česká republika byla zařazena do seznamu zemí, jejichž občané mohou od 3. 12. 2002 obdržet turistickou kartu DIEX 2 a nepotřebují turistická víza, pokud do Venezuely přiletí komerční leteckou dopravou. Tato karta umožňuje občanům ČR vstoupit na území Venezuely za turistickým účelem pouze s platným pasem a pobývat tam po dobu až 90 dnů. Turistickou kartu obdrží cestující v letadle, či jiném dopravním prostředku, popř. na hraničních přechodech. Během pobytu v zemi nemůže turista vykonávat výdělečnou činnost.

Pokud turista cestuje do Venezuely jinak než leteckou komerční dopravou, musí disponovat turistickým vízem. To se uděluje na dobu jednoho roku s možností vícenásobného vstupu a umožňuje pobyt v zemi maximálně 90 dnů. Podle uvážení Ministerstva vnitra a spravedlnosti je možné vízum prodloužit.

 

Autorizaci víz řeší úřad Ministerstva vnitra Dirección de Extranjería DEX.

Více informací najdete na stránkách venezuelského konzulátu v Berlíně: https://consulvenberlin.de/visado-turista-t/ nebo na vládních stránkách Venezuely: http://www.saime.gob.ve/extranjeria/visas.

Přihlašovací povinnost cizinců na území Venezuely není zavedena.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.