Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kolumbie Cartagena
Kolumbie Kolumbie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.
Občané ČR mohou s účinností od 10. února 2004 cestovat do Kolumbijské republiky bez víz. K turistice je povolen bezvízový pobyt 90 dnů s možností prodloužení o dalších 90 dnů, přičemž tato povolená délka pobytu se týká každého kalendářního roku. Za účelem akademické činnosti, účasti na seminářích, konferencích, výstavách, při krátkodobém studiu, léčebném pobytu, obchodní činnosti je povolen bezvízový pobyt 180 dnů v rámci kalendářního roku. Pro bezvízový pobyt obecně platí, že nelze vykonávat výdělečnou činnost. Délka povoleného bezvízového pobytu závisí od jeho účelu a zajištění finančních prostředků. Konkrétní délku povolení k pobytu stanovuje imigrační úředník na hraničním přechodu.

Od června 1995 je v platnosti také bezvízová dohoda pro držitele diplomatických a služebních pasů ČR, pro které je bezvízový pobyt povolen na dobu 90 dnů.

Pro ostatní účely pobytu zůstává v platnosti vízová povinnost.

Od ledna 2003 Kolumbie ukončila činnost svého diplomatického zastoupení v Praze a veškeré úkony spojené s konzulární a vízovou činností pro ČR vykonává kolumbijské velvyslanectví ve Vídni na adrese Stadiongasse 6-8/15, 1010 Wien; tel: (+43 / 1) 406 44 46, 405 42 49; fax: (+43 / 1) 408 83 03; e-mail: eaustria@cancilleria.gov.co.

Ke vstupu do Kolumbie je nutné použít oficiálních hraničních přechodů a požádat o vstupní razítko. Absence vstupního razítka se může stát komplikací při výjezdu ze země, neboť pracovníci cizinecké policie mohou požadovat úhradu pokuty. Vstupní razítko v pase se nedá nahradit ohlášením se na nejbližší služebně policie ani jiným potvrzením.

V Kolumbii neexistuje v případě krátkodobých turistických pobytů do max. délky 180 dnů přihlašovací povinnost. Prodloužení pobytu se vyřizuje na místní cizinecké policii (Migración Colombia: http://www.migracioncolombia.gov.co ).

Dne 3. prosince 2015 vstoupila v platnost dohoda o zrušení vízové povinnosti pro občany Kolumbie při krátkodobých cestách do Schengenského prostoru (cesta za nevýdělečným účelem v délce max. 90 dnů).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.