Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Omán poušť Wahiba
Omán Omán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky mohou požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace na webové stránce Ománské královské policie, v sekci „Apply for Unsponsored Visa“. Ománská strana tento postup doporučuje. Občané České republiky mají možnost získat vízum také po příletu na mezinárodních letištích nebo na hraničních přechodech.

Více informací lze získat dotazem na e-mailovou adresu Ománské královské policie: Info-OmaneVisa@rop.gov.om.

Velvyslanectví akreditované pro Českou republiku se nachází ve Vídni:
Velvyslanectví Ománu ve Vídni (Embassy of the Sultanate of Oman)
Wehringer Str. 224, 1494 Vienna
tel.: 00431-3108643, fax: 00431-3107268

Od ledna 2021 Omán umožňuje pobyt občanům 103 zemí včetně ČR na základě víza, které lze zdarma obdržet jak na letištích, tak na pozemních hraničních přechodech. Pro obdržení takového víza musejí být splněny následující podmínky: délka pobytu nesmí překročit 14 dnů (13 nocí), platná rezervace v hotelu, zpáteční letenka a zdravotní pojištění  pokrývající dobu pobytu v Ománu. Všichni čeští občané, kteří cestují na delší dobu než 14 dnů nebo účel jejich cesty je jiný než turistika (vzdělání, práce, obchod apod.) musejí žádat o elektronické vízum (https://evisa.rop.gov.om). Aktuální podmínky platné pro režim vstupu do Ománu Vám sdělí odpovědné ománské instituce.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje svým občanům uzavřít před cestou cestovní pojištění a registrovat se v rámci aplikace „Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí“ DROZD.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.