Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Libanon Sidon
Libanon Libanon
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Pro české občany při cestě do Libanonu platí vízová povinnost. Čeští občané mohou turistické vízum získat po příletu do země přímo na letišti Rafík Harírí International Airport v Bejrútu formou vstupního razítka. To opravňuje k pobytu na 30 dnů. Vízum je udělováno zdarma a může být prodlouženo taktéž zdarma až na 90 dnů na centrálním oddělení General Security v Bejrútu. Platnost českého cestovního pasu musí být min. 6 měsíců při vstupu do země.

Libanonské vízum je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko. Letecké společnosti mohou odmítnout přepravit do Libanonu cizince, jejichž cestovní pas má kratší platnost než 6 měsíců. I pokud je taková osoba přepravena, ze stejného důvodu může být vstupní vízum odmítnuto libanonskými úřady přímo na letišti v Bejrútu.

O jiné typy víz je nutné žádat prostřednictvím velvyslanectví či konzulátu Libanonu v zahraničí.

Užitečné informace v anglickém, francouzském a arabském jazyce jsou rovněž dostupné na webových stránkách libanonské General Security, sekce "Entry Visas".


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.