Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Katar pevnost Zubara
Katar Katar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


 

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad  daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, tzn. na Velvyslanectví Kataru v Berlíně, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Čeští občané cestující do Kataru za účelem turistiky, jejichž plánovaný pobyt na území Kataru nepřesáhne 90 dnů, obdrží po příjezdu zdarma tzv. „on arrival visa“, která mohou být vydaná jako jedno vstupová s dobou pobytu 30 dnů nebo jako více vstupová s dobou pobytu 90 dnů. V případě, že český občan cestuje za jakýmkoliv jiným účelem, musí si požádat o víza předem! Přijíždějící osoba musí disponovat pasem, který je platný min. 6 měsíců od data příjezdu a který obsahuje min. 2 volné stránky. Imigrační úředník může vždy požadovat prokázání zajištění zpáteční letenky a ubytování, vč. prokázání dostatečné disponibility finančních prostředků. V souladu se zákonem č. 22/2021  a s platností od 1. 2. 2022, je potřeba mít před příjezdem do Kataru uzavřeno základní zdravotní pojištění (50 QAR) u jedné z pojišťoven schválených Ministerstvem veřejného zdraví, které kryje:

- případy nouzového léčení do výše 150. 000 QAR po dobu pobytu a na celém území Kataru

- případy nouzového ošetření (převoz do nemocnice v rámci Kataru a evakuace do země původu) do výše 35.000 QAR

- případy nákazy nemocí Covid 19 (léčba nakažených a karanténa osob potvrzených na Covid 19) - náklady na karanténu jsou vyčísleny na 300 QAR na den

- případy repatriace v případě smrti (musí pokrývat 10.000 QAR) 

Podrobnější informace o pojištění lze získat na mezinárodním tel. čísle +97444069963 nebo
v rámci Kataru na tel. č. 1600 (obě čísla spravuje Ministerstvo veřejného zdraví Kataru). Pojišťovny schválené Ministerstvem veřejného zdraví lze nalézt na webové adrese tohoto ministerstva. 

Dle informací Ministerstva vnitra Kataru byla platnost Hayya Card prodloužena až do 24. ledna 2024. Podrobnější informace lze nalézt na vládním webu.

Pro pracovní a výdělečné pobyty ve Státu Katar stále platí, že podání žádosti se vyřizuje za účasti zvoucího sponzora na zastupitelském úřadu Kataru v Berlíně (týká se především dlouhodobých víz!)

Velvyslanectví Státu Katar v Berlíně

Adresa:

Embassy of the State of Qatar in Germany
Hagenstr. 56, 14193 Berlin
Tel.: +49 30 8620 60
Fax: +49 30 8620 6150
E-mail: info@qatarembassy.hu

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.