Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Bahrajn velbloudi
Bahrajn Bahrajn
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Čeští návštěvníci mohou bahrajnské vízum obdržet za poplatek na hranici, tzv. „visa on arrival“. Podmínkou pro jeho udělení je předložení cestovního dokladu s minimální platností 6 měsíců a uhrazení poplatku v závislosti na požadované délce a typu víza (5 BD za jednovstupé vízum s povolenou délkou 14 dní, 25 BD za vícevstupé vízum s povolenou délkou pobytu 30dní). Dále lze vízum vyřídit i předem prostřednictvím elektronického podání žádosti na webové stránce http://www.evisa.gov.bh, na zastupitelských úřadech Bahrajnu v zahraničí nebo prostřednictvím některého z bahrajnských pětihvězdičkových hotelů. Vízum lze prodloužit na odboru pro pasové a pobytové záležitosti (Nationality Passport and Residence Affairs - NPRA) na Ministerstvu vnitra, bližší informace můžete získat na webové stránce http://www.npra.gov.bh/en.

Návštěvníci Bahrajnu nemají přihlašovací povinnost. Překročení povolené délky pobytu je penalizováno.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje svým občanům uzavřít před cestou cestovní pojištění a registrovat se v rámci aplikace „Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí“ DROZD .


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.